Gašparka v Divadle pod balkónom na sídlisku Rudlová-Sásová navštívi v predposledný aprílový víkend strašidlo. A nielenže navštívi. Ono tam už aj zostane a bude trošičku strašiť, ale najmä zabávať a rozosmievať deti. A možno aj ich rodičov. 

Malí diváci v Divadle pod balkónom sa s Gašparkom zoznámili už v rozprávke Gašparko a lakomý zemepán. Vlani v lete Gašparko dokonca putoval za deťmi aj do rôznych kútov Slovenska. Postavička Gašparka sa v bábkovom divadle objavila už v prvej polovici 18. storočia a niekedy ho volali aj Pimprle. Isté je, že Gašparko k divadlu neodmysliteľne patrí a deti ho milujú.

A preto je tu nová rozprávka Gašparko a strašidlo na hrade. Divadlo Harry Teater ju v premiére uvedie v sobotu 22. apríla v Divadle pod balkónom. Hlavným hrdinom tejto tradičnej marionetovej rozprávky je, ako inak, Gašparko. Ako vždy dopletie, čo môže, a svojím dôvtipom pomáha, ako vie. Či sa mu to podarí aj v tomto príbehu, o tom sa už presvedčíte v divadle.

S Gašparkom a strašidlom na hrade sa v Divadle pod balkónom môžete stretnúť v sobotu 22. apríla o 17.00 h a v nedeľu 23. apríla o 10.30 h. Účinkujú: Ján Haruštiak, Barbora Bušovská a… verklík. Réžia: Harry Haruštiak.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.