Viaceré vlády už v minulosti potrebu príchodu väčšieho investora do regiónu Zvolenskej kotliny avizovali i sľubovali. Najväčším zamestnávateľom Banskobystričanov ale stále zostáva Rooseveltova nemocnica, školy či štátne úrady.

stavanie maja fico manka
Uprostred zľava Banskobystričania – súčasný predseda parlamentu Peter Pellegrini a podpredseda vlády Ľubomír Vážny s Robertom Ficom.

Počas prebiehajúcej volebnej kampane pred marcovými parlamentnými voľbami teraz predseda vlády Robert Fico avizuje možný príchod veľkého investora v oblasti informačných technológií.

„Môžem povedať, že máme pripraveného jedného obrovského investora z IT oblasti, skoro 2500 až 3000 pracovných miest sa nám rodí teraz v Banskej Bystrici,“ povedal premiér Rober Fico (SMER-SD) v utorok v diskusnom fóre Hospodárskych novín HN Club s tým, že nepatrí medzi tých, ktorí avizujú niečo čo napokon nebude. Hospodárske noviny ďalej uvádzajú, že podrobnosti tejto investície by mali byť známe určite ešte do volieb, a to v priebehu decembra alebo januára.

Vláda tento rok s prísľubom masívnych investičných stimulov a podpory dotiahla do finálnej fázy aj príchod automobilky Jaguar Land Rover do nitrianskeho regiónu.

Evidovaná nezamestnanosť v Banskobystrickom kraji dosiahla ku koncu októbra tohto roku 15,47%, priamo v okrese Banská Bystrica to bolo 8,35%.