Aj v prvý júlový týždeň uvedie Letné kino na amfiteátri v Banskej Bystrici na svojom plátne tri filmy. Desiata sezóna pokračuje novinkami rôznych žánrov.

V utorok sa pod holým nebom predstaví americká westernovka Horizont: Americká sága. Len deň po lokálnej premiére, v piatok, si môžete na Amfiteátri Paľa Bielika pozrieť českú drámu Zápisník alkoholičky. Sobota bude v banskobystrickom Letnom kine tradične patriť animáku, tentokrát bude rodiny lákať Ja, zloduch 4. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

HORIZONT: AMERICKÁ SÁGA

v utorok 2. júla o 21.30 h

USA, 2024, 181 min, r. Kevin Costner

Vitajte na starom dobrom divokom západe, ktorý má každý rád! Horizont: Americká sága sa odohráva počas obdobia americkej občianskej vojny v 60. rokoch 19. storočia a prezentuje predvojnové aj povojnové obdobie. Celovečerný film Kevina Costnera zavedie diváka na emocionálnu cestu na ktorej zažije obdobie rozkvetu Ameriky očami rodín, priateľov i nepriateľov.

Dĺžka podujatia: 181 minút
Rok výroby: 2024
Dátum lokálnej premiéry: 27.6.2024
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami

ZÁPISNÍK ALKOHOLIČKY

piatok 5. júla o 21.30 h

Česko, 2024, 90 min, r. Dan Svátek

Mladá, krásna a úspešná žena sa vydá, stane sa mamičkou a plánuje si budúcnosť. Vlastne jej nič nechýba, občas si dá jeden pohárik, niekedy aj dva. A potom už naozaj posledný. Až sa zrazu ocitá úplne na dne. Aké ťažké je problém s pitím si priznať? Prečo nie je prekážkou závislosti ani malé dieťa? Kde vziať silu sa liečiť a čo nasleduje potom? Hlavná hrdinka (Tereza Ramba) sa rozhodla nevzdať, nastúpiť liečbu a bojovať so svojím démonom aj o svoju rodinu.

Dĺžka podujatia: 90 minút
Rok výroby: 2024
Dátum lokálnej premiéry: 4.7.2024
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení.

JA, ZLODUCH 4

v sobotu 6. júla o 21.30 h

USA, 2024, 94 min, r. Chris Renaud, Patrick Delage

Čas sa nedá zastaviť a to platí aj pre zloducha Grua. Stal sa z neho starostlivý tatko a manžel a namiesto toho, aby vymýšľal geniálne zlodušské plány, sa snaží votrieť do priazne svojho malého syna Grua juniora. Ten má oveľa radšej svoju mamku Lucy a svojho otca permanentne privádza do zúrivosti.

Gru má však trochu hlbšie vrásky kvôli zloduchovi menom Maxime Le Mal, ktorý ho šikanoval na základnej škole. Ten práve utiekol z väzenie, kam sa dostal s Gruovou pomocou a zo všetkého najviac túži po pomste. A pretože Liga proti zloduchom to považuje za hrozbu najzlovestnejšieho druhu, zapíšu Grua s rodinou do programu na ochranu svedkov, čo znamená novú identitu a pokojný život na predmestí. Na zvýšenie ich ochrany päť dobrovoľníkov z radov Mimoňov absolvuje špeciálny program. Vybavia ich super-schopnosťami, aby mohli zasiahnuť v prípade ak sa Gruovo krytie odhalí.
Ambiciózny plán má samozrejme muchy gigantických rozmerov.

Super- Mimoni sú pochopiteľne super-magnetom na katastrofy všetkého druhu. A navyše v susednom dome býva tínedžerka, ktorá túži po kariére super-zloducha, Grua okamžite spozná a prinúti ho stať sa jej mentorom. Nezabúdajme ani na pomstychtivého Maxima, ktorý čaká na svoju príležitosť.

Dĺžka podujatia: 94 minút
Rok výroby: 2024
Dátum lokálnej premiéry: 4.7.2024
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané so slovenským dabingom.

Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.