Desiata sezóna Letného kina na amfiteátri v Banskej Bystrici už odštartovala. V treťom júnovom týždni čakajú na návštevníkov tri filmy.

V utorok 18. júna si pod holým nebom môžete pozrieť športovú romantickú drámu Súperi. V piatok 21. júna sa zas na amfiteátri Paľa Bielika predstaví slovenský mysteriózny triler Smršť. Na sobotu 22. júna je pripravený animovaný film V hlave 2. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

SÚPERI

v utorok 18. júna o 21.30 h

USA, 2024, 131 min, Luca Guadagnino

Jej hra, jej pravidlá.

Patrick (Josh O´Connor) a Art (Mike Faist) sa spriatelili vďaka spoločnej vášni k tenisu a počas dospievania sa stali nerozlučnými priateľmi. Keď však do ich životov vstúpi nadaná tenistka Tashi (Zendaya), ich vzťah sa zmení. Z kamarátov sa stanú súperi v láske, ale aj na tenisovom kurte. Jednému sa darí viac, druhému menej – v športe aj v láske to tak niekedy chodí… Keď sa však majú po rokoch stretnúť v zápase na známom turnaji Challenger, všetko sa môže zmeniť. Ktorý zo súperov sa stane víťazom?

Dĺžka podujatia: 130 minút
Rok výroby: 2024
Dátum lokálnej premiéry: 25. apríl 2024
Réžia: Luca Guadagnino
Hrajú: Zendaya, Josh O’Connor, Mike Faist, Faith Fay, A.J. Lister
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12

SMRŠŤ

v piatok 21. júna o 21.30 h

Slovensko / Česko, 2024, 122 min, Peter Bebjak

Nový film Petra Bebjaka na motívy bestsellera Jozefa Kariku.

Hlavným hrdinom filmového príbehu je forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír), ktorý prichádza spolu s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do kúpeľov v horách. Ďaleko od civilizácie si chcú oddýchnuť a pokúšajú sa zachrániť vzťah. Prechádzajú vážnou partnerskou krízou, ktorá pramení z hlboko ukrytej traumy, a tento pobyt je pre nich ultimátom – buď svoje problémy prekonajú, alebo sa každý vyberie vlastnou cestou. Kolobeh rutinných dní však naruší príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu. Odosielateľom je Langov kolega, psychológ. Ten od neho potrebuje pomoc v prípade známom ako „jazda smrti“, na konci ktorého boli štyria mŕtvi. Lang sa spočiatku zdráha, ale postupne podľahne neznámej sile, ktorá ho k prípadu priťahuje.

Filip Veselovský, jeho kamarátka Nina a jej partner, policajt Gabo v jeden večer nastúpili do auta. Po jazde, ktorej trasa nedávala zmysel, auto zastalo na pumpe. Nina natankovala a jeden z mužov ju zastrelil. Šofér okamžite vyrazil smerom do lesov a po chvíli v plnej rýchlosti prešiel do protismeru a zrazil sa s protiidúcim autom. Ľudia v ňom boli na mieste mŕtvi rovnako ako Gabo. Ten však zomrel ešte predtým, guľkou do hlavy. Veselovský vyviazol s ťažkými zraneniami a teraz čelí obvineniu z viacerých trestných činov vrátane vraždy. Hrozí mu dvadsaťpäť rokov vo väzení, ale on tvrdí, že je nevinný. Snaží sa vyšetrovateľov presvedčiť, že bol k tomu prinútený a vinu a na tomto zločine nesie halný vietor…

Dĺžka podujatia: 121 minút
Rok výroby: 2024
Dátum lokálnej premiéry: 4. apríl 2024
Réžia: Peter Bebjak
Námet: Jozef Karika (kniha)
Hrajú: Tomáš Maštalír, Anna Geislerová, Éva Bandor, Michal Režný, Adrian Jastraban, Ladislav Bédi, Eva Máziková, Ivan Letko, Marek Geišberg
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12

V HLAVE 2

v sobotu 22. júna o 21.30 h

USA, 2024, 100 min, Pete Docter, Kelsey Mann

Štúdiá Disney a Pixar uvádzajú svoj najnovší film.

Pokračovanie mimoriadne obľúbeného a úspešného animovaného rodinného filmu od štúdia Disney a Pixar sa vracia opäť do mysle tentokrát už čerstvej tínedžerky Riley, a to práve v čase, keď ústredie prechádza náhlou demoláciou, aby uvoľnilo miesto pre niečo úplne nečakané. Film V hlave 2 prináša Veľké zmeny – Nové Emócie! Radosť, Smútok, Hnev, Strach a Znechutenie, ktoré podľa všetkého dlho úspešne fungovali, si nie sú isté, ako sa majú cítiť, keď sa objaví Úzkosť. A zdá sa, že nie je sama.

Dĺžka podujatia: 89 minút
Rok výroby: 2024
Dátum lokálnej premiéry: 13. jún 2024
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12


Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.