Letné kino na amfiteátri bude v tomto týždni pokračovať ďalšími piatimi premietaniami. Opäť nebude chýbať horor, detské kino, či tarantinovka. Tešiť sa môžeme aj na ďalšie premiéry.

Hororový pondelok tentokrát prinesie pokračovanie psychologického trileru Escape Room: Niet úniku. Vo štvrtok si odkrúti premiéru akčná novinka G.I.Joe: Snake Eyes. V piatok sa zas v premiére predstaví Gump – Pes, ktorý naučil ľudí žiť. V rámci sobotného detského kina budú rodiny na banskobystrický amfiteáter lákať animovaní Krúdovci. Nedeľa s Quentinom bude tentokrát patriť štvrtému Tarantinovmu filmu Kill Bill 2. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1 000.

ESCAPE ROOM: NIET ÚNIKU – Hororový pondelok

v pondelok 19. júla o 21.30 h

USA, 2021, 88 min, Adam Robitel

Pokračovanie psychologického thrilleru, ktorý zaujal hororové publikum po celom svete. Tentokrát sa nič netušiaca skupina šiestich ľudí ocitne uzamknutá v ďalšej sérii únikových miestností. Postupne odhaľujú, čo ich spája, aby sa im podarilo prežiť… pričom zisťujú, že túto hru už raz hrali.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

G. I. JOE: SNAKE EYES – Premiéra

vo štvrtok 22. júla o 21.30 h

USA, 2021, 121 min, Robert Schwentke

G. I. Joe je označenie tajnej vojenskej jednotky, ktorá rieši úlohy, na ktoré nikto iný nestačí. Muž prezývaný Snake Eyes je jej najzáhadnejším členom. V akčnom filme G. I. Joe: Snake Eyes tohto držiteľa čiernych opaskov snáď vo všetkých bojových umeniach spoznáte oveľa viac.

Čo človeka privedie k tomu, že chce zasvätiť svoj život fyzickej likvidácii grázlov všetkého druhu? V prípade muža prezývaného Snake Eyes bola hlavnou motiváciou stará dobrá pomsta. Po násilnej smrti otca sa vydal na nebezpečnú a krvavú cestu, ktorá pre neho skôr alebo neskôr nemohla dopadnúť dobre. Našťastie stretol Tommyho (fanúšikovia fenoménu G. I. Joe ho poznajú pod prezývkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, ktorý ho vzal do svojej krajiny a umožnil mu trénovať v radoch členov prastarého bojového klanu.

Kód cti, ktorý jeho členovia dodržiavajú, stavia Snake Eyes pred zásadné dilemy. Napríklad – môže byť túžba po pomste tou jedinou ľudskou motiváciou? Priateľstvo s Tommym ho núti dodržiavať “správne” pravidlá klanu, túžba pomstiť otca za každú cenu ho však neustále láka na scestie. Lavírovať medzi dobrom a zlom sa nedá dlho, zvlášť keď do osudov hrdinov príbehu vstúpi Cobra – mocná organizácia, ktorá túži po vláde nad svetom a je ochotná pre ňu ísť doslova cez mŕtvoly.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

GUMP – PES, KTORÝ NAUČIL ĽUDÍ ŽIŤ – Premiéra

v piatok 23. júla o 21.30 h

Česko, 2021, 90 min, F. A. Brabec

Som Gump a bol som túlavý pes. Ono vlastne každý pes je v sebe tak trochu túlavý do tej doby, kým nájde svoje šťastie, a to šťastie nájde pes len s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia a tiež o prekážkach na ceste k tomu správnemu človeku.

Je o sile nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Áno, aj v tom vašom, vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým prídete z práce. Aj v tom buldogovi, ktorý za vami pomaličky kráča a sotva chytá dych. Dám svoju dušu za to, že keby vám niekto chcel na tomto svete ublížiť, tak až potom spoznáte, aké silné má váš pes srdce a čo jeho láska k vám znamená. Tento film vám tak otvorí oči, pretože čo človek v psom srdci zničí, to môže zasa len človek uzdraviť.

Rodinný film režiséra F.A. Brabca je o svete videným očami túlavého Gumpa. O svete, o ktorom mnoho z nás veľa nevie. O tom, ako nás vidia zvieratá a ako je ten náš svet pre ne dôležitý. Ten svet, ktorý im dáva domov, silu, nádej, ale taktiež bolesť. Dobrodružný príbeh skutočných psích hrdinov a ľudí okolo nich.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: bez obmedzenia

KRÚDOVCI: NOVÝ VEK – Detské kino

v sobotu 24. júla o 21.30 h

USA, 2020, 95 min, Joel Crawford

Najslávnejšie praveká rodina sa vracia!

V pokračovaní úspešnej animovanej komédie Krúdovci zistia, že hrdinovia doby kamennej to vskutku nemajú jednoduché. Nestačí, že im na každom kroku hrozí zožratie od hladných potvor. Oni navyše museli stretnúť rodinu, ktorá je lepšia ako tá ich. Teda aspoň to tak vyzerá.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: bez obmedzenia
Uvádzané so slovenským dabingom.

KILL BILL 2 – Nedeľa s Quentinom

v nedeľu 25. júla o 21.30 h

USA, 2004, 137 min, Quentin Tarantino

Svadobný obrad bývalej členky vražedného komanda zmenil jej pomstychtivý bývalý šéf Bill s bývalými kumpánmi na krvavý masaker. Tehotná Nevesta však prežila, po piatich rokoch v kóme sa prebrala a vydala sa na cestu pomsty. Už zlikvidovala prvé dve položky na svojom zozname, no ostáva jej ešte niekoľko osôb vrátane jej bývalého šéfa, milenca a otca jej dieťaťa, Billa. Tí však už vedia, čo Nevesta chystá a myslia si, že sú na to pripravení.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

Informácie o jednotlivých podujatiach nájdete aj na facebookovej stránke Letného kina na amfiteátri.

Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.