V tomto týždni sa môžeme na banskobystrickom amfiteátri tešiť na päť premietaní. Dva dni budú patriť filmom Quentina Tarantina. Na svoje si prídu aj najmenší diváci.

Letné kino na amfiteátri bude v tomto týždni premietať každý deň s výnimkou stredy a soboty. V pondelok si budete môcť pozrieť mysteriózny triler Psycho. V utorok bude na programe belgicko-francúzska komédia Delete History. Najmenší diváci a ich rodinní príslušníci sa môžu tešiť na štvrtkovú premiéru animovanej Labkovej patrole vo filme. Nasledovať budú dve tarantinovky. Na piatok pripravili organizátori náhradný termín pre Nehanebných bastardov. Tradičná nedeľa s Quentinom bude tentokrát patriť filmu Vtedy v Hollywoode. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1 000.

PSYCHO

v pondelok 16. augusta o 20.30 h

USA, 1960, 109 min, Alfred Hitchcock

Marion Craneová, sekretárka z Phoenixu, chce zmeniť svoj život. Jej najväčšou túžbou je zanechať stereotypnú prácu a začať nanovo s milencom Samom Loomisom. To však nie je jednoduché, pretože Sam má finančné záväzky voči bývalej manželke. Marion preto spreneverí značnú finančnú čiastku z realitnej kancelárie, v ktorej pracuje, a vydá sa za Samom do Kalifornie. Na úteku po dlhej jazde nájde útočisko pred búrkou v opustenom moteli, ktorý vlastnia matka a syn Batesovci.

Norman Bates v podaní Anthonyho Perkinsa, tajomný motel a scéna v sprche sa navždy zapísali do filmovej histórie.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané z 35mm filmovej kópie v pôvodnom znení s českými titulkami.

DELETE HISTORY

v utorok 17. augusta o 20.30 h

Francúzsko / Belgicko, 2020, 110 min, Benoît Delépine & Gustave Kervern

Traja priatelia sa rozhodnú bojovať proti technologickým gigantom. Možno sú už od začiatku porazení, ale človek nikdy nevie…

Traja susedia z predmestia sa vyrovnávajú s dôsledkami moderného sveta sociálnych médií. Marie, ktorá žije z rodinných prídavkov svojho manžela, sa obáva straty synovej úcty kvôli sexuálnej nahrávke. Bertrand nevie povedať nie reklamným hovorom a bojuje za ochranu svojej dcéry, ktorá je šikanovaná na sociálnych sieťach. Christine, potom, čo stratila všetko kvôli svojej závislosti na televíznych seriáloch, sa čuduje, prečo sa jej hodnotenie ako vodiča Uberu nezvyšuje.

Títo traja osamelí bojovníci nedokážu nájsť riešenie svojich problémov sami, až kým nespoja sily, aby vyhlásili vojnu technologickým gigantom. Delete History je komédia, ktorá zachytáva realitu 21. storočia spôsobom, aký má len niekoľko ďalších filmov: neexistuje v ňom história ani príbehy ani ľavica ani pravica. Namiesto fyzického šéfa, ktorý si vynucuje našu poslušnosť, nás ovláda neviditeľný cloud chrliaci dáta a pohlcujúci našu identitu. Tento film od Delépina a Kerverna je empatickou poctou tým, ktorí „zostávajú pozadu“, ktorí nám všetkým a nášmu vnímaniu reality nastavujú zrkadlo.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

LABKOVÁ PATROLA VO FILME – Premiéra

vo štvrtok 19. augusta o 20.30 h

USA / Kanada, 2021, 88 min, Cal Brunker

Keď sa ich najväčší rival Humdinger stane starostom neďalekého Adventure City a začne robiť zmätok, Ryder a všetci obľúbení hrdinskí psíkovia zaradia najvyššiu rýchlosť aby čelili výzve. Zatiaľ čo jedno šteňa musí čeliť svojej minulosti v Adventure City, tím nájde pomoc u nového spojenca, dôvtipného jazvečíka Libertyho. Spoločne vyzbrojení vzrušujúcimi novými vychytávkami a výbavou bojuje Labková patrola za záchranu občanov Adventure City!

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Uvádzané so slovenským dabingom.

NEHANEBNÍ BASTARDI (Inglourious Basterds) – Náhradný piatok s Quentinom

v piatok 20. augusta o 20.30 h (Náhradný termín pre zrušené predstavenie z pôvodného termínu 8. 8.)

USA, 2009, 153 min, Quentin Tarantino

Začiatok Nehanebných bastardov zastihuje Shosannu Dreyfus v Nemcami okupovanom Francúzsku, kde pred jej očami nacistický dôstojník Hans Landa vyvraždil jej rodinu. Shosanne sa podarilo uniknúť do Paríža s ukrýva sa tu pod novou identitou majiteľky a prevázkovateľky kina. Na inom mieste v Európe sa pod vedením poručíka Alda Rainea formuje skupina židovských vojakov s cieľom nemilosrdne pomstiť činy nacistov a šíriť medzi nimi strach. K Aldovym „Bastardom“, ako sa sami nazývajú, sa pridáva i nemecká herečka a britská tajná agentka Bridget Von Hammersmark, ktorá má za úlohu zvrhnúť vrchných predstaviteľov Tretej ríše. V šere premietacej kabíny zatiaľ Shosanna kuje vlastný plán odplaty…

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

VTEDY V HOLLYWOODE (Once Upon A Time In Hollywood) – Nedeľa s Quentinom

v nedeľu 22. augusta o 20.30 h

USA / Veľká Británia / Čína, 2019, 159 min, Quentin Tarantino

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

Informácie o jednotlivých podujatiach nájdete aj na facebookovej stránke Letného kina na amfiteátri.

Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.