Začal sa advent, ktorého súčasťou je aj sviatok sv. Mikuláša. Partia Mikulášov sa v týchto dňoch vydáva na cestu ku všetkým dobrým deťom. Aj deti v Banskej Bystrici a blízkom či vzdialenejšom okolí  sa môžu tešiť na mikulášske balíčky plné dobrôt, hry, rozprávky a zábavu.

Streda 5. december

Komunitné centrum Fončorda, B. Bystrica

Na olovrant s Mikulášom pozýva Komunitné centrum Fončorda. Stretnutie sa začína o 14:30 h a okrem mikulášskeho úsmevu ponúkne všetkým prítomným „kakavko“, vianočku a možnosť realizovať sa v anjelskej tvorivej dielni.

Club Café Family, B. Bystrica

O 17:00 h zavíta Mikuláš aj do Club Café Family a poteší deti darčekmi a diskotékou. Keďže počet detí v tejto detskej herni je obmedzený, možno sa vám už neujde miesto. Nemusíte však smútiť,  ako sme spomenuli už v úvode Mikuláš v týchto dňoch navštívi rôzne kúty (nielen) v Banskej Bystrici.

Námestie pri fontáne, Sliač

S Mikulášom sa v stredu môžete stretnúť tiež na Sliači. Mikulášsky sprievod mestom sa začne o 15:00 h a o 16:00 h na námestí pri fontáne dostane sladkú odmenu každý, kto príde v mikulášskej čiapke. Zaznejú pritom anjelské hlasy sliačskej ZUŠ-ky a vyvrcholením podujatia bude rozsvietenie vianočného stromčeka.

Štvrtok 6. december

Vlkanová

Vo Vlkanovej sa deti stretnú s Mikulášom a jeho pomocníkmi o 16:00 h v kultúrnej sále Obecného úradu. Okrem iných darčekov im Mikuláš donesie aj rozprávku Šťastné vajce.

Námestie SNP, B. Bystrica

Na banskobystrické námestie príde Mikuláš na koči. No ešte predtým sa malí aj veľkí zabavia pri rozprávkovej interaktívnej show Zachráňte Mikuláša! v podaní Creative shows. Mikuláš už tradične rozsvieti vianočný strom a na záver zaspieva Martin Harich. Mikulášsky program na námestí sa začína o 17:00 h.

Vianočná dedina, Nám. SNP, Zvolen

Predzvesťou príchodu Mikuláša do Zvolena bude Mikulášska rozprávka o 16:00 h. A po jej skončení príde aj sám Mikuláš (16:30 h). No nielen vo Vianočnej dedine ale aj na ľade môžete vo štvrtok vo Zvolene stretnúť Mikuláša – Zimný štadión o 17:00 h.

Zámok Vígľaš

Získať mikulášsky balíček na Zámku Vígľaš, nebude tentoraz jednoduché. Deti si ho budú musieť vybojovať. Čakajú ich disciplíny ako lovenie rýb, kŕmenie príšery či hádzanie kruhov. Bude to zábava, pri ktorej, samozrejme, nebudú chýbať anjel a čert. Začiatok o 17:00 h.

Národný dom, B. Bystrica

Šíri sa správa, že do Národného domu príde Mikuláš v sprievode piatich sobov! Deti, rodičia aj starí rodičia sa už na Mikuláša tešia. No a všetci sa tešia aj na úžasnú kapelu SKLerotic JazzBand, s ktorou si môžu zatancovať a zaspievať. Texty pesničiek Bílé Vánoce a Rolničky, rolničky budú na každom stole. Štvrtkový večer v Národnom dome sa začína o 17:00 h.

Piatok 7. december

Slovenská Ľupča

V Slovenskej Ľupči, v parku pri Miestnom kultúrnom stredisku, sa v piatok od 15:30 h konajú Mikulášske remeselné trhy, na ktorých nebude chýbať ani bohaté a chutné občerstvenie. Deti poteší Mikuláš aj rozžiarený stromček.

NC Terminal, B. Bystrica

Čosi úsmevné pre deti ale aj rodičov s Danom Heribanom z Hornej Dolnej, autogramiáda, príchod Mikuláša, anjela a čerta s prekvapením, mikulášske balíčky, fotka na pamiatku aj mini disco s čertom a anjelom. Toto všetko vás čaká v piatok od 16:00 h v banskobystrickom Terminali.

McDonald´s, Zvolen

Do zvolenského McDonaldu príde v piatok (17:00 h) nielen Mikuláš ale aj Ronald a o zábavu sa postará tiež Nobo. Darček od Mikuláša dostane každé dieťa.

Safari Park DIC , B. Bystrica

Safari park navštívi Mikuláš o 17:30 h a donesie vrece so zdravou nádielkou. A tým deťom, ktoré poslúchali, pribalí do balíčka aj nejaké prekvapenie. Počet detí je obmedzený, ak máte záujem, nahláste sa na 0901 919 922 alebo 0949 168 561.

Sobota 8. december

CINEMAX, B. Bystrica

Mikuláš príde aj do kina! Prinesie skvelé animované filmy za super cenu (3,50 eur) a každé dieťa dostane aj malý darček. Piadinôžku si deti môžu pozrieť v sobotu o 13:00 h a v nedeľu o 15:00 h. Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka je na programe v sobotu o 15:00 h a Grinch v nedeľu o 13:00 h.

Holidaypark aj Kultúrny dom, Kováčová

Kopec čertovskej zábavy vo vode aj na suchu si v sobotu a v nedeľu (od 14:00 h) môžete užiť v Holidayparku Kováčová. Čakajú vás súťaže s Mikulášom, anjelský babygym aj maľovanie na tvár.

Stretnutie s Mikulášom v kováčovskom Kultúrnom dome v sobotu 8. decembra sa bude niesť v znamení  vianočných tvorivých dielní, kde si deti budú vyrábať vianočné ozdoby (od 15:00 h). No a potom príde Mikuláš s anjelom a košíkom plným dobrôt (16:30 h).

Kultúrny dom a ČHŽ, Čierny Balog

Ak si chcete urobiť výlet, zájdite do Čierneho Balogu.  Čiernohronská železnica vypraví v sobotu parný vlak s Mikulášom. Vo vyhriatych vozňoch sa budete môcť povoziť zasneženým údolím Čierneho Hrona, do Dobroča a do Vydrovskej doliny. Prvý parný vlak odchádza z Čierneho Balogu o 10:00 hod. a na cestujúcich čaká sladké prekvapenie.

Priamo v Čiernom Balogu, v Kultúrnom dome, sa o 14:00 h začne mikulášske popoludnie s lákavým programom, hrami, súťažami, diskotékou aj maškrtami. Obec rozžiari lampiónový sprievod aj vianočný stromček.

Kyjevské námestie, B. Bystrica

V Banskej Bystrici Mikuláš neobíde ani Fončordu. V sobotu od 15:00 h bude na Kyjevskom námestí rozdávať sladkosti a spoločne s anjelom a čertom zapáli sviečky na vianočnom stromčeku. Všetci sa potom môžu zabaviť na diskotéke.

Hrad Modrý Kameň

A máme tu aj ďalší tip na výlet. Krásnu atmosféru adventu ponúka Hrad Modrý Kameň. Advent na hrade sa začína v sobotu o 16:00 h na nádvorí živým Betlehemom. Na koni, spolu so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom, navštívi hrad sv. Mikuláš. O 18.00 h banskobystrické Bábkové divadlo na Rázcestí uvedie rozprávku O Jurkovi s kozou. Nebudú chýbať ani svetelné ilúzie,  hudba a spev a vianočná dielnička s Perinbabou a Zubatou.

DIVADLO POD BALKÓNOM, B. Bystrica

Do sídliskového Divadla pod balkónom zavíta v sobotu Zvonár Konček, ktorý je predzvesťou blížiacich sa Vianoc. A veď to aj bude mikulášske predstavenie! Začína sa o 17:00 h.

Nedeľa 9. december

Sídlisko Rudlová-Sásová, B. Bystrica

Kapustnica, lokše, medovníky, vianočné výrobky, čaj, horúca čokoláda… Mikuláš pre malých aj veľkých obyvateľov Sásovej a Rudlovej sa bude niesť v znamení motta Dostávať nestačí. Koná sa na ihriskách pri opornom múre na Rudohorskej ulici od 15:30 h.

Masarykov dvor, Vígľaš – Pstruša

Bohatý mikulášsky program pre deti aj dospelých pripravili na Masarykovom dvore v Pstruši. Zvolenské divadlo Zelienka zahrá predstavenie O dvanástich mesiačikoch (16:00 h), Mikuláš s čertom a anjelom prídu o 17:00 h a o 18:00 h tu slávnostne zažnú vianočný stromček. Na malom vianočnom trhu si pochutnáte na punči, varenom vínku, cigánskej pečienke a pečených gaštanoch.

Kultúrny dom, Hronsek

V nedeľu podvečer Mikuláš napokon dorazí aj do Hronseku. V Kultúrnom dome sa deti zabavia pri rozprávke Šťastné vajce (17:30 h). A s Mikulášom možno príde aj čert.

Streda 12. december

ZŠ Radvaň, B. Bystrica

„Mikulášovanie“ v Banskej Bystrici pokračuje aj na budúci týždeň. Na Predvianočnom posedení s Mikulášom, od 17:00 h v jedálni radvanskej školy, sa zabavíte pri vystúpení detí a Sonyta Music či v tvorivých dielňach. Nebudú chýbať mikulášske balíčky plné prekvapení, punč a diskotéka.