Vo štvrtok večer osadili pracovníci Záhradníckych a rekreačných služieb mesta Banská Bystrica na Námestie SNP vianočný strom, ktorý tak dotvoril predvianočnú atmosféru v centre mesta.

Strom, ktorý vyrástol na Starohorskej ulici v Sásovej, má približne 18 metrov a je tak o celý meter vyšší, než drevina skrášľujúca námestie pred rokom. Jeho slávnostné rozsvietenie je naplánované na Mikuláša, 6. decembra. Pondelkový program na Námestí SNP je naplánovaný od 15:30.

Už piatkom štartuje predaj vianočných pochutín, či tradičného punču v stánkoch v historickom jadre. O týždeň, 13. decembra, sa do sviatočnej atmosféry pridajú aj remeselníci. Celkovo by malo byť k dispozícii vyše dvadsiatky stánkov s občerstvením a ľudovo-umelecké výrobky si budete môcť zakúpiť v 44 stánkoch.

Ďalšie vianočné stromy budú osadené aj v  ostatných mestských častiach. Všetky spomínané dreviny nemohli z objektívnych dôvodov ďalej rásť na pôvodných stanovištiach, pretože svojim vzrastom ovplyvňovali kvalitu bývania Banskobystričanov a zasahovali do objektov bytových domov. Náklady na vianočnú  výzdobu v meste dosiahnu 9 987 eur a na anjelský orchester dá mesto celkovo 3 246 eur.