Už vo štvrtok zavíta do Banskej Bystrice slovenská kapela svetového formátu, Lavagance. Kapela, za ktorú sa nemusíme hanbiť ani v zahraničí, vznikla v roku 2004. Ich prvý a zároveň prelomový hit rotoval aj na stanici MTV.

lavagancePrvé EP Back To Attraction vydali v roku 2006 a koncom roka kapela získala hneď troch Aurelov za Najlepší album v kategórii alternatívna hudba, Najlepší videoklip k piesni Miles a Objav roka. Rok na to vydali ďalší štúdiový album s názvom Orthodox Experience ktorý bol poslucháčmi Rádia_FM vyhlásený za najlepší album roku 2007. V roku 2009 začala kapela spolupracovať s britským hudobníkom Eddiem Stevensom. Spolu s ním vybrali 5 skladieb z troch predošlých albumov, ktoré kompletne nanovo prehrali. Album produkoval samotný Eddie Stevens, ktorý ho aj dokončil vo svojom londýnskom štúdiu.

Kapela dvakrát predskakovala legendárnym Duran Duran v roku 2006 a 2012 a kapele Depeche Mode v roku 2009 a 2013. Nedávno vyšiel na svetlo sveta dlhoočakávaný singel Gabriel, ku ktorému natočili klip, pri ktorom behá husia koža po tele. Kapele bude predskakovať Banskobystrický Panda Rules. Koncert v Klube 77 na Hornej 54 sa uskutoční vo štvrtok o 19.00 h.

[youtube 4laiCULSXaE 640 390]