Aj tento rok sa študenti cestového ruchu z Ekonomickej fakulty UMB v spolupráci  rozhodli zorganizovať už v poradí druhý ročník dobrovoľníckeho projektu, ktorý turistov, ale aj domácich Banskobystričanov oboznámi s históriou Námestia SNP počas jedného dňa.

Staňte sa aj vy jeho súčasťou 12. mája 2018 v čase od 13:00 h. do 16:00 h. a okrem získania zaujímavých informácií sa môžete zapojiť aj do súťaží o pekné vecné ceny.  

Celý projekt minulý rok odštartovali dobrovoľníci – vysokoškolskí študenti cestovného ruchu z Ekonomickej fakulty UMB, ktorí sa inšpirovali pravidelným podujatím „Bystrická hodinka“ a rozhodli sa ju zorganizovať netradičným spôsobom. Aj tento rok sa ich spolužiaci rozhodli pokračovať v tejto začatej tradícii, pričom sa pripravili aj na zahraničných návštevníkov, pre ktorých plánujú výklad a interaktívne hry aj v anglickom jazyku.  

V deň podujatia, v sobotu 12. mája, ich môžete stretnúť a vyhľadať na Námestí SNP vo výrazných tyrkysových tričkách, aby ste sa dozvedeli až na siedmich stanovištiach viac o baníckej histórii mesta, o hlavných atraktivitách na Námestí SNP, o Národnej ulici, o Bystrických pivovaroch alebo o významných osobnostiach mesta Banská Bystrica – Ladislavovi Hudecovi a Matejovi Belovi.

Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie, na ktoré čakajú interaktívne hry odmenené zaujímavými vecnými cenami.

Preto nezabudnite!

Dňa 12. mája od 13:00 h. do 16:00 h. sa skutočne oplatí vyhľadať na námestí tyrkysové tričká.