Vo štvrtok 1. septembra sa v Banskej Bystrici predstaví viac ako 750 účinkujúcich z folklórnych skupín a súborov zo všetkých kútov Slovenska. Folklórni nadšenci sa stretnú v centre Banskej Bystrice.

Podujatie Slovenský deň kroja je venované slovenským tradíciám, pestrosti našej kultúry a spoločne zachovanému dedičstvu slovenského národa. Už po piatykrát pripravili organizátori podujatia Slovenský deň kroja na Námestí SNP bohatý kultúrny program, ale aj množstvo prekvapení. Bude sa krstiť kalendár a návštevníci sa môžu zúčastniť aj súťaže o atraktívne ceny. Hlavnou cenou súťaže je exkluzívny zájazd do Senegalu.

„Slovenský deň kroja počas piatich rokov doterajšej existencie prerástol svojím významom a popularitou hranice obyčajného podujatia a stal sa doslova umeleckým dielom, ktoré už teraz prekročilo hranice doby,“ hovorí autorka projektu Mária Reháková. Ako dodáva, tento rok diváci okrem vystúpení na pódiu, uvidia i krátke filmy, ktoré vznikli počas ciest po Slovensku. Tie sú v tomto ročníku venované ľudovým tancom. „Počas programu si pripomenieme, prostredníctvom viacerých osobností folklórneho sveta, velikána ľudových tradícií – pána profesora Štefana Nosáľa,“ dopĺňa Mária Reháková.

Popoludňajší program na Námestí SNP vyvrcholí vystúpením kapely ICONITO a folklórneho súboru Zemplín. Nasleduje tradičný sprievod účinkujúcich a návštevníkov podujatia Banskou Bystricou. Záver večera bude od 20.30 h patriť priamemu prenosu galavečera venovanému oslave 30. výročia Ústavy Slovenskej republiky.

Námestie SNP vo štvrtok 1. septembra od 13.00 h do 22.00 h ožije folklórom.

Vydajte sa spolu so skvelými folklórnymi skupinami a súbormi po stopách ľudových tradícií. Bude to nezabudnuteľný zážitok.