Polročné prázdniny sú veľmi krátke. No aj napriek tomu môžu byť bohaté na zážitky. V sobotu prvého februára vyráža na zimnú večernú jazdu Astrovlak. A to je naozaj nevšedný zážitok.

Jedinečná večerná jazda historickým vláčikom Čiernohronskej železnice vedie až na konečnú zastávku v Lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline. Lesným chodníkom a asfaltovou cestou sa účastníci jazdy dostanú k horárni vzdialenej asi 500 metrov. Čaká ich pozorovanie oblohy astronomickými ďalekohľadmi a astronomická príprava v horárni, kde o histórii pozorovania hviezd budú hovoriť hvezdári z Banskej Bystrice. Pohľad cez hľadáčik profesionálneho ďalekohľadu na večernú oblohu odhalí divy a mýty ukryté v súhvezdiach a možno aj krátery Mesiaca, hviezdokopy či prstence Saturna.

Prvý tohtoročný zimný Astrovlak odchádza zo staničky Čiernohronskej železnice v Čiernom Balogu v sobotu 1. februára o 16:30 h. Miesto v ňom si treba rezervovať najmenej 24 hodín pred termínom jazdy na jednom alebo druhom odkaze. Späť do Čierneho Balogu sa vlak vracia o 19:30 h.

Ďalšie zimné jazdy Astrovlakom budú 20. a 27. februára.

Viac informácií nájdete vo Facebook evente.