tábory PONS | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Prázdniny o pár dní končia. Pekné spomienky na leto určite budú mať všetci účastníci už tradičného, v poradí jedenásteho letného tábora banskobystrického Občianskeho združenia PONS (Pomoc Osobám Neschopným Samostatnosti).

Počas štyroch týždňových turnusov zdravotne postihnuté deti so svojimi asistentmi navštívili miesta, kam by sa možno inak nedostali a nazbierali množstvo krásnych zážitkov. Previezli sa na Čiernohronskej železnici, za folklórom zašli do Závadky, plavili sa po Liptovskej Mare na pirátskej lodi, v Ľubietovej sa povozili sa na koníkoch, potešili sa rozprávke Havo Slavo v podaní Majušky Olejníkovej (Harry Teater), stretli sa s Michalom Handzušom a ďalšími skvelými ľuďmi.

Päť dní posledného turnusu tohtoročného tábora komentuje jeho vedúca a koordinátorka aktivít PONS-u Mária Lauková.

Vláčikový, veselý a slniečkový deň

Vláčik, skanzen Vydrovo a nádherná príroda, milý ujo Ľubo s heligónkou a s výbornou speváčkou, skvelá organizátorka a hostiteľka teta Marika, naše usmievavé zlatíčka, moji najlepší asistenti na svete a všetci v skvelej nálade. Mohlo sa nevydariť počasie? Nemohlo! Takže aj slniečko nám svietilo.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám umožnili prežiť tento nádherný deň a ďakujeme ľuďom z Čiernohronskej železničky, ktorí nás previezli z Chvatimechu až do Vydrova a naspäť za naozaj symbolickú cenu.

Náramky, koníky, dážď a smiech

Vstupenka na koníky bol vlastnoručne vyrobený náramok z gumičiek. Na koníkoch nás popreháňal aj dážď, ale náladu nám nepokazil… Vyrábali sme aj ozdobné krabičky pre mamičky. Janke z Rádia Lumen sme porozprávali, ako nám je v tábore dobre, boli sme na zmrzline a smiali sme sa celý deň.

tábory PONS | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Folklórny a srdiečkový deň

Veronika Turčinová, ďakujeme! Nádherný deň v Závadke s nádhernými ľuďmi. Šišky, štrúdle, svadobnô, spev aj tanec, veľa úžasných ľudí so srdcom na dlani. Všetkých pozdravujeme a tešíme sa na vás o rok. Aj na ten guláš… A zase pršalo a nám to zase nevadilo.

Upršaný pirátsky deň

Ďakujeme fantastickým ľuďom, vďaka ktorým sme sa výborne zabavili na pirátskej lodi Mária na Liptovskej Mare. Vynikajúci program s pirátmi, veľká zábava aj v zlom počasí, perfektná pieseň: „Načo nám je more pod liptovské hole, pod tatranské zore, more v hore – to je choré, načo nám je more…“ Vyspevovali sme ešte aj v autobuse. Veľmi si vážime, čo pre nás na lodi spravili a ako sa zachovali. Dobrí ľudia ešte žijú a je ich dosť. Ďakujem aj mojim asistentom, bez ktorých by sme nič nezažili. Mali v tom lejaku poriadnu drinu…

Rozprávkový posledný deň

Skvelé divadlo Harry Teater a veselá rozprávočka Havo Slavo. Milí ľudia zo Záhrady CNK, ktorí nás milo prijali a poskytli nám priestor. Penzión BOCA a vynikajúci obed, už tradičné stretnutie s naším kamarátom Miškom Handzušom, krásny koncert kapely našich asistentov a ich priateľov… jednoducho, krásny piatok, aj celý týždeň. Ťažko sa nám lúčilo, lebo v našom tábore je vždy veľa lásky, dobra, úprimných vzťahov, kamarátstva, smiechu. Ale máme sa zas na čo tešiť. O mesiac sa stretneme na potáborovej opekačke.