Okresné štruktúry pravicových strán nepodporia kandidáta na primátora z opačného politického pólu.

ilustračné foto: Braňo RačkoAj keď okresný predseda Smeru-SD Peter Pelegríny potvrdil rokovania o podpore Ľubomíra Vážneho so stranami KDH a Most-Híd, tie ľavicovému kandidátovi nepomôžu. KDH si vybralo nezávislého Petra Gogolu. „V prípade, že by sa tento kandidát dohodol s kandidátom pravice na spoločnom postupe, KDH pristúpi k tejto podpore bez akejkoľvek podmienky,“ ozrejmil poslanec MsZ Peter Lačný za KDH.

Vážneho nepodporí ani Most-Híd. „Určite nie,“ povedal okresný predseda Mostu Peter Vozár. Vyberať si budú medzi Gogolom a krajským predsedom SDKÚ-DS Martinom Baníkom:  „Rokujeme s oboma pravicovými kandidátmi, rozhodneme sa budúci týždeň.“

V priebehu najbližších dní vydá stanovisko aj Sloboda a Solidarita. Ako však pre bbonline.sk povedal krajský predseda SaS Radovan Sloboda, určite to bude jeden z pravicových kandidátov.

Ľubomír Vážny však môže okrem najsilnejšej strany na Slovensku počítať s podporou SNS a HZDS-ĽS.  V prospech bývalého ministra dopravy sa vzdal kandidatúry aj súčasný primátor Ivan Saktor.