Pošta v Starých Horách pri Banskej Bystrici oslavuje 230. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti pripravila Slovenská pošta jedinečné výstavy „Staré hory v starých časoch“ a „Technické pamiatky a doprava na poštových známkach.“

Podujatie sa uskutoční 25.7. 2015 v kultúrnom dome na Starých horách a pre návštevníkov sú pripravené aj ďalšie zaujímavosti.

stare horyNa podujatí si záujemcovia budú môcť pozrieť výstavu odborného kurátora Poštového múzea PhDr. RNDr. Richarda R. Senčeka, PhD. s názvom „Staré Hory v starých časoch“, ktorá sa venuje poštovej histórii obce.

Pre návštevníkov je pripravená aj výstava odborných kurátorov, taktiež z Poštového múzea, Mgr. Moniky Poliakovej a Mgr. Lea Lichvára s názvom „Technické pamiatky a doprava na poštových známkach“, ktorá bola prvýkrát prezentovaná verejnosti v Prievidzi pri príležitosti inaugurácie poštových známok z emisného radu Technické pamiatky.

SP pri tejto príležitosti vyrobí príležitostnú poštovú pečiatku, ktorú navrhol PhDr. RNDr. Richard R. Senček, PhD. Motív vychádza z doteraz najstaršej zachovanej poštovej pečiatky zo Starých Hôr.

Na podujatí bude zriadená aj príležitostná poštová priehradka a pošta vydá aj poštový lístok s prítlačou, ktorého autorom je Adrián Ferda z POFISu.