Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica odohrajú v sobotu na Štiavničkách svoj posledný zápas v sezóne. S Trenčínom na diaľku dokončia boj o siedmu priečku, pričom proti Skalici si môže ešte vystrieľať titul najlepšieho strelca sezóny Róbert Polievka aj Martin Rymarenko.

MFK Dukla má na čele skupiny o udržanie sa náskok dvoch bodov na AS Trenčín, ktorý sa v poslednom kole predstaví v Zlatých Moravciach. Pokiaľ ide o siedmu priečku, ak zverenci srbského trénera Iliju Stolicu vyhrajú, tak musí bodovať naplno aj Dukla.

„Vieme, že so Skalicou sú to vždy ťažké zápasy, u nich aj u nás. Je to veľmi kompaktné mužstvo, majú svoj systém a vždy prídu s tým, že vedia, čo chcú hrať. O to ťažšie sa niekedy proti nim hrá, ale je to náš posledný zápas, takže chceme predviesť tú najlepšiu hru, ten najlepší výkon. Pevne verím, že sa so sezónou rozlúčime víťazne, lebo už si ani nepamätám, kedy naposledy som posledný zápas vyhral. Dúfam, že sa nám to podarí a budeme mať na konci tie tri body,“ povedal po štvrtkovom tréningu smerom k sobotňajšiemu zápasu Róbert Polievka.

Skalica okupuje deviatu priečku a s istotou na nej skončí. Zatiaľ čo zverenci Pavla Majerníka idú do posledného kola po výhre najtesnejším rozdielom s Košicami, banskobystrický tím v uplynulom kole prehral 2:0 v Trenčíne. Zverencom Mária Auxta sa proti Skalici v tejto sezóne darí, keď ju porazili vo všetkých troch doterajších prípadoch. Dukle bude v poslednom kole chýbať dvojica zranených, Timotej Záhumenský a Marquinho.

V poslednom kole pôjde aj o titul kráľa strelcov. Na čele poradia kanonierov Niké ligy nájdeme s dvanástimi gólmi Róberta Polievku a Tigrana Barseghyana z bratislavského Slovana. O jediný presný zásah zaostáva ďalší útočník Dukly Martin Rymarenko. „Určite to vnímam, keďže tam svieti aj moje meno. Matematika je jasná, ak chcem vyhrať, tak gól musím dať. Ale nie je to len o tom, v prvom rade potrebujeme, aby sme vyhrali ako mužstvo. Keď sa mi podarí skórovať, tak budem rád, ale nechcem si to dávať do hlavy a dávať sa zbytočne pod tlak,“ reagoval kapitán MFK Dukla Polievka.

Stretnutie 10. kola skupiny o udržanie sa medzi MFK Dukla Banská Bystrica a MFK Skalica má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 18. mája o 17.00 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách. Hlavným rozhodcom bude Michal Smolák, na čiarach mu bude asistovať Matej Zemko a Juraj Halíček. V čase zápasu má byť jasno až polojasno, bez dažďa a s teplotou vzduchu medzi 17 až 15 °C. Žiaci základných a stredných škôl budú mať opäť vstup zdarma do vyhradených sektorov E6 E7 a E8. Vstupenky si môžete zakúpiť tu.

„Chceli by sme fanúšikom poďakovať za celú sezónu, že chodili a podporovali nás. Aj vďaka tým deťom vytvorili naozaj fantastické kulisy aj predtým. My sa budeme snažiť podať čo najlepší výkon, aby aj oni z toho mali radosť, ale v prvom rade musia na ten štadión prísť, aby sme mali koho potešiť,“ dodal Polievka.