Organizačný výbor autokrosových pretekov v Môlči neďaleko Banskej Bystrice finišuje s prípravami na obľúbené motoristické podujatie a pripravuje celý areál tak, aby v posledný májový víkend priniesli zážitok, ktorý bude mať nielen vysokú športovú hodnotu, ale bude aj atraktívny pre divákov.

O tom, že čas do konania podujatia sa kráti, svedčí aj postupne sa zapĺňajúci zoznam prihlásených pretekárov, ktorý obsahuje takmer osemdesiat mien nielen zo Slovenska, ale aj z Maďarska, Rakúska, Českej Republiky či Talianska. Medzi nimi sa nachádzajú zástupcovia takmer všetkých divízii.

Dvojdňový program odštartuje v sobotu 28. mája o 11. hodine, a to prvým voľným tréningom, počas ktorého si pretekári budú môcť vyskúšať pripravenosť trate. Popoludní, konkrétne od 13. hodiny, nasleduje prvý oficiálny meraný tréning a od 15. hodiny bude na programe druhý meraný tréning. Sobotný program bude zavŕšený prvou sériou kvalifikačných rozjázd.

V nedeľu 29. mája bude tuhnúť krv v žilách už od skorých ranných hodín. Už o 8:30 h je na programe druhá séria kvalifikačných rozjázd, po nej nasleduje o 10. hodine záverečná, tretia séria kvalifikácie. Tesne pred poludním, o 11:45 h prebehne slávnostné defilé a poobednajšie hodiny už postupne prinesú vyvrcholenie podujatia. Od 13. hodiny môžu návštevníci očakávať semifinálové rozjazdy a dvojdňový program vyvrcholí finálovými jazdami, ktoré sú naplánované na 14:15 h.

Organizátori nezabúdajú ani na sprievodný program a podľa ich slov budú mať zabezpečenú Tatru8x8 z disciplíny Truck trial a taktiež nezabudli ani na najmenších. Keďže o pár dní budú oslavovať Medzinárodný deň detí, je pre nich pripravené prekvapenie práve k oslavám MDD. Rovnako tak si budú môcť obzrieť práve špeciály, na ktorých jazdia najmenší pretekári už od 5 rokov.

Všetko nasvedčuje tomu, že podujatie v Môlči opäť prinesie zaujímavé športové výkony a súboje na trati. Organizačný výbor srdečne pozýva všetkých fanúšikov motoristického športu a autokrosu, aby prišli vytvoriť pretekárom poriadnu divácku kulisu a vyburcovali pretekárov k čo najlepším výkonom.

CEZ Autokros Môlča 2021: