Koncert jazzového zoskupenia NOTHING BUT NEW TRIO sa uskutoční vo štvrtok 5. novembra o 18-tej hodine v Thurzovom dome – v koncertnej sieni. 

Zelené_tóny_november_2015Stredoslovenské múzeum prináša návštevníkom Thurzovho domu hudobný zážitok v podaní trojice novej slovenskej jazzovej generácie, ktorá jazzovú hudbu okorení dávkou rómskeho folklóru.

Začiatky tejto hudobnej formácie sú úzko späté s mestom pod Urpínom a s fenomenálnym klaviristom Klaudiusom Kováčom – mentorom mladej jazzovej generácie na Slovensku. Predstavovať trojicu z NOTHING BUT NEW TRIO banskobystrickému jazzovému publiku preto netreba. Títo mladí talentovaní hudobníci majú za sebou množstvo klubových koncertov nielen doma, ale aj v zahraničí a tiež skúsenosti z mnohých hudobných projektov. Pre skupinu bol prelomovým rokom najmä rok 2013, kedy získali tri ceny v súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Originálne aranžmány a autorské kompozície ovplyvnené nielen moderným jazzom, ale aj rómskym folklórom oslovujú tak publikum, ako aj hudobných kritikov.

Po koncerte v metropole stredného Slovenska, pokračuje trojica hudobníkov vo svojom jesennom turné aj v ďalších slovenských a českých mestách, medzi inými aj v Bratislave,  Prahe, Brne alebo v Olomouci.

„Všetkým priaznivcom dobrej hudby a koncertov z cyklu Zelené tóny ďakujeme za sa na nich aj v ďalšej sezóne,” pripomína riaditeľ Stredoslovenského múzea Roman Hradecký.

Stredoslovenské múzeum Vám už deviaty rok za sebou prináša nádielku skvelej hudby, vynikajúcich hudobníkov a interpretov s názvom Zelené tóny. V predchádzajúcich ročníkoch ste sa mali možnosť započúvať do jazzu, nechať sa uniesť na vlne latinskoamerických rytmov, vypočuť si francúzsky šansón, spoznať krásy horúceho flamenca či precítiť tango na vlastnej koži.

Aj tento rok boli pre Vás pripravené nezabudnuteľné chvíle strávené pri dobrej hudbe v príjemnom prostredí Thurzovho domu. Hudobné koncerty z cyklu Zelené tóny sa konajú v Koncertnej sieni Thurzovho domu na Námestí SNP 4 vždy o 18.00 hod. Cena vstupenky je 5 €. Lístky na koncert je možné zakúpiť si v predpredaji v pokladni Thurzovho domu. Koncert je spolufinancovaný z dotácie Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.