Mínusové teploty z posledných dní motivovali banskobystrických hokejbalistov, aby v spolupráci s mestom pripravili v areáli v Sásovej ľadovú plochu pre verejnosť.

klzisko sasova“Keď sme od mesta získavali ihrisko do správy presne tieto aktivity sme na rokovaní preberali s vedením mesta a sľúbili sme, že urobíme maximum čo bude v našich silách. Som veľmi rád, že sme podľa dnešných slov viceprimátora dôveru nesklamali a naplnili našu vzájomnú dohodu,” hovorí Boris Franko z Banskobystrickej hokejbalovej únie. Tá má ihrisko od mesta v prenájme. “V lete sme celý areál vypratali. Vynosili veľa neporiadku, zbúrali staré unimobunky, ktoré využívali bezdomovci a vysekali všetky kríky v objekte. Získali sme aj dotáciu z mesta aspoň na pokrytie základných nákladov s tým spojených a taktiež sme dostali veľkoobjemové kontajnery na všetok odpad. Vďaka tomu je v týchto dňoch areál čistý a pripravený na športové aktivity aj v zimnom období. Týmto všetkých pozývam na korčuľovanie vonku, ako za starých čias.” upresnil Matúš Molitoris, poslanec MsZ a člen BBHbÚ.

Na samotnú realizáciu, ktorá trvala tri dni sa minulo do dnešného dňa skoro 25 000 litrov vody. Na ihrisku sa nachádzajú lavičky na pohodlné preobutie a uloženie vecí. Každú noc po úprave plochy sa oplotený areál uzatvára, aby sa predišlo vandalizmu.

Plocha bude fungovať pokiaľ počasie bude priať a teploty dovolia zachovať ľadovú plochu užívania schopnú. Mierne oteplenie v nedeľu a pondelok by ešte nevyhnutne nemuselo znamenať jej zatvorenie.  Prekážkou ďalšej prevádzky môže byť až predpokladané výraznejšie zvýšenie teplôt či dážď v druhej polovici týždňa.

Malú ľadovú plochu pripravili aj aktívni rodičia na Fončorde, konkrétne pri domoch THK 2 a THK 3, kam tiež môžete zájsť učiť svoje deti korčuľovať, pokiaľ to počasie dovolí.