V sobotu, 29. júna od 13-tej hodiny sa v Parku pod Pamätníkom SNP uskutoční 13. ročník akcie „Hurá prázdniny!“. Podujatie ponúkne bohatý a pestrý program plný zábavy a nezabudnuteľných zážitkov, a je súčasťou banskobystrického kultúrneho leta.

Na pódiu sa predstavia talentovaní mladí umelci z dramatického krúžku ZŠ s MŠ Radvanská s predstavením Harlekýn, tanečný súbor Matičiarik pod vedením Renátky Dálikovej, tanečníci z Janette Fáberová dance studio a tanečnej školy K-Dance, ako aj detské hudobné centrum Sonyta Music. Diváci sa môžu tešiť na divadelné predstavenie Dračí príbeh a interaktívne predstavenie Mia pre deti – Farbičkový svet.

V parku bude prichystaná aj zážitková dráha, na ktorej si budete môcť vyskúšať znalosti o lese v stánku Slovenských lesov SR, vyskúšať si svoje kreatívne schopnosti v stánku OZ Kompas – centrum rozvoja a OZ Creativas made. V stánku spoločnosť na pomoc ľudí s autizmom SPOSA BB si budete môcť zašportovať a dozvedieť sa nové kreatívne veci. Vďaka partnerom Vedhračka, Magic Letter, Živena –  spolok slovenských žien, miestny odbor Živena BB, športový klub BCF Dukla BB, Úsmev ako dar, TC Baseline, Tím Horehronie, CK Vida, o.z. Pupalky budú môcť návštevníci zažiť parádnu atmosféru. CK Vida si pripravila bohatý program, nielen na pódiu. Martinus prinesie opäť čitateľský detský kútik, pri ktorom možno stretnete Miroslava Kapustu v roli Sloviena Miroslava.

„Či už ste miestny obyvateľ alebo návštevník nášho mesta, Hurá prázdniny sú skvelou príležitosťou, ako si užiť to najlepšie z leta a zažiť jedinečnú kultúru, skvelú atmosféru a komunitu regiónu. Cieľom podujatia je ponúknuť platformu pre umelcov a interpretov, aby predviedli svoj talent a podelili sa o svoje kultúrne prejavy so širším publikom. Pre deti sme pripravili veľa zážitkových aktivít, tak verím, že si každý príde na svoje,“ povedala organizátorka podujatia Erika Karová.

Návštevníci budú mať možnosť stretnúť basketbalistky Slávia Banská Bystrica, hokejistov UMB Hockey team, ktorí prinesú Sekeráš Trophy, alebo aj maskota banskobystrických Baranov. Novinkou bude ring, kde si záujemcovia môžu vyskúšať bojové športy so športovcami Dracula MONACObet Gym. Okrem toho si deti môžu užiť nafukovacie hrady, športové súťaže a nechať si namaľovať obľúbené postavičky na tvár.