Dočasné uzatvorenie premávky medzi Banskou Bystricou a Donovalmi si v pondelok popoludní vyžiadala vážna dopravná nehoda. Polícia v utorok zverejnila podrobnosti.

Ako uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na Facebooku, na ceste I/59 v smere od obce Donovaly do Banskej Bystrice, 55-ročný vodič vozidla Fiat Bravo z okresu Poprad, v ľavotočivej zákrute cez dvojitú plnú čiaru predchádzal vozidlo jazdiace pred ním.

Pri tomto manévri však čelne narazil do protiidúceho vozidla Peugeot Rifter, ktoré viedol 27-ročný vodič z okresu Námestovo. Nehoda si našťastie nevyžiadala obete na životoch, zranili sa však spolujazdci z oboch vozidiel.

„Vinník nehody šoféroval auto aj napriek tomu, že má odobraté vodičské oprávnenie. Dychová skúška bola u neho negatívna, ale bol opakovane vyzvaný, aby sa podrobil lekárskemu vyšetreniu spojenému s odberom biologického materiálu, či nie je ovplyvnený návykovou látkou, alebo liekmi, čo odmietol. Polícia v Banskej Bystrici začala trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví a prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ uvádza v stanovisku krajská polícia.