V pondelok v skorých ranných hodinách došlo na križovatke ulíc Trieda Hradca Králové a Nové Kalište k dopravnej nehode nákladného a osobného motorového vozidla. Pasažieri vozidiel sa pri nehode zranili, na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.

Ako uviedla polícia na sociálnej sieti, vodič nákladného auta pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a spôsob jazdy mokrej ceste, v zákrute dostal šmyk a vynieslo ho do protismeru, kde v tom čase prechádzalo osobné auto s trojčlennou posádkou.

„Jedna spolujazdkyňa utrpela ťažké, ďalšia pravdepodobne ľahké zranenia. Alkohol u vodičov zistený nebol. Všetky ďalšie okolnosti tejto dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ uvádza Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici vo vyhlásení.

Polícia upozorňuje, že aktuálne ochladenie a daždivé počasie zvyšuje riziko šmyku na ceste. Vodiči preto musia prispôsobiť svoju jazdu aktuálnym podmienkam na cestách.

V lokalite, kde došlo k nehode, sa jedná o sériu križovatiek v krátkom úseku, ktorý je navyše v klopenej zákrute s čiastočným zúžením jazdného pruhu a vystupujúcim chodníkom. Ide dlhodobo o komplikovaný dopravný bod na Fončorde.

„Máme na meste podnety od obyvateľov žijúcich v tesnej blízkosti. Upozorňovali na to aj na občianskej rade, aj na Komisii pre dopravu. Dali sme im za pravdu. Dnešná nehoda je znovu len potvrdením, že tu treba niečo robiť. Zalomenie a naklonenie križovatky je veľmi nešťastné,“ komentoval nehodu na sociálnej sieti mestský poslanec Marek Modranský (HLAS-SD),  predseda komisie MsZ pre dopravu. V aktuálnych zámeroch zatiaľ mesto s investíciou do tejto križovatky nepočítalo.