Prepisy vlastníckych stavov nehnuteľností môžu byť pre bežného človeka dosť náročnou záležitosťou. To že sa tieto veci vybavujú na katastri veľa z nás vie, ale podrobnejšie informácie o celom procese už nemajú.

Zvlášť v dnešnej dobe je náročné si nájsť čas na študovanie celej problematiky a následne návštevu úradov a samotné vybavovanie. A to existuje ešte vysoká pravdepodobnosť že Vám úrady niektoré žiadosti a dokumenty vrátia na opravu, alebo doplnenie. Takto sa celá záležitosť ešte viac natiahne.

Našťastie ale existuje odborný web www.kataster.sk kde je možné naštudovať celú problematiku na jednom mieste. Či už sa jedná o vklad do katastra, návrh na vklad záložného práva alebo žiadosť o zápis geometrického plánu, všetky informácie a postupy nájdete práve tu. Pre tých ktorí nemajú záujem alebo čas ani na samotné študovanie problematiky však existuje ešte jednoduchšia možnosť. Tou je samotné vybavenie všetkej byrokracie profesionálmi.

Po úvodnom kontaktovaní, vysvetlení požiadaviek a odovzdaní podkladov všetky potrebné kroky za Vás vybavia odborníci v danej problematike. Vy sa už iba dostanete k finálnym požadovaným dokumentom. Ak potrebujete teda vybaviť katastrálne, geodetické alebo znalecké veci, začnite na webe kataster.sk.