O. z. za! amfiteáter pozýva na špeciálnu predpremiéru novej slovenskej komédie VITAJ DOMA, BRATE! v Letnom kine na amfiteátri v Banskej Bystrici za účasti delegácie tvorcov filmu a hercov už najbližšiu sobotu, 13. augusta o 21.00 h. Osobnú účasť okrem iných prisľúbili aj predstavitelia hlavných postáv, Petra Polnišová a Robo Jakab.

Film je Srbsko-česko-slovenskej produkcie, na ktorej sa podieľala aj Petra Polnišová spolu s režisérom a scenáristom Peterom Serge Butkom.

„Môžem povedať, že o zábavu nebude núdza. Film s originálnym námetom o Slovákoch v malej srbskej dedinke a tak trochu typicky netypickou zápletkou a dejovými zvratmi, ktoré nečakáte, je čerstvou lahôdkou v ponuke domácej produkcie. K tomu možnosť osobne stretnúť hercov a tvorcov filmu je pre nás vzácnou udalosťou.“ uvádza premietač z o. z. za! amfiteáter Michal Jaso, ktorý už mal možnosť film vidieť.

Film Vitaj doma, brate!

Marína prichádza k rodičom do Báčskeho Petrovca, aby im predstavila svojho snúbenca, slávneho spisovateľa Zoliho. Zarytý abstinent a vegetarián to najskôr nemá v dedine preslávenej klobásou a pálenkou vôbec ľahké. No len dovtedy, kým všetci uveria, že o nich Zoli napíše knihu a konečne sa preslávia po celom svete, …takmer všetci! Maríninho otca Karola by malo tešiť dcérino šťastie, avšak príchodom Zoltána sa prebudí ťažoba tajomstva, ktoré malo zostať navždy skryté. Slnko rozpaľuje horúcu srbskú planinu a slovenská rozbuška s balkánskym temperamentom o chvíľu vzbĺkne.

Letné kino uvedie film ešte v dvoch reprízach, a to 18. augusta (kedy má film premiéru v slovenských kinách) a 23. augusta, ako posledné tohtosezónne predstavenie.

Online predpredaj vstupeniek je spustený na webovej stránke letnekino.bbamfiteater.sk so zvýhodneným vstupným 6€ v predpredaji, no vstupenky budú v predaji aj na mieste v hodnote 7€. Aktuálne informácie je možné naďalej sledovať na stránke facebook.com/amfik.bb.

Lístky na sobotňajšiu predpremiéru, ktorá na banskobystrickom amfiteátri začína o 21.00 h, sú k dispozícii aj v predpredaji online.