Komunitná nadácia Zdravé mesto ponúkne aj vo februári tradičnú Polievku pomoci v Banskej Bystrici. V pondelok, 11. februára v čase od 11.00 do 14.00 v Reštaurácii Červený rak na Námestí SNP 13 ponúknu ľuďom za dobrovoľný príspevok polievku, ktorú si môžu dať miesto svojho zvyčajného obeda.

Výťažok z akcie bude použitý na pomoc rodine, ktorá je v ťažkej životnej situácii.  Tentokrát organizátorom s identifikáciou rodiny pomohlo občianske združenie Nádej deťom. Jej príbeh sa hostia dozvedia počas obeda.

„Polievku pomoci budeme podávať po tretí krát a ako môžete vidieť na pozvánke, do júna máme dohodnuté ďalšie termíny, keďže sa zdá, že po úspechu tohto charitatívneho podujatia v Bardejove sa Polievka pomoci udomácnila aj u nás, v Banskej Bystrici. Príďte sa opäť ponúknuť polievkou a pomôžete,“ pozýva na obed Beata Hirt, riaditeľka komunitnej nadácie.

Nápadom zorganizovať Polievku pomoci sa organizátori inšpirovali od združenia Náš Bardejov, ktoré ju úspešne realizuje každý mesiac od roku 2017. Partnerom podujatia je Reštaurácia Červený rak, ktorá ponúka priestor a polievku bezodplatne, takže celá vyzbieraná suma pomáha. Na projekte spolupracuje KNZM aj s Pedagogickou fakultou UMB, ktorá projekt ponúka v rámci stratégie service learning aj svojim študentom, ktorí potom pomáhajú aktivity realizovať dobrovoľne.

Komunitná nadácia Zdravé mesto funguje v Banskej Bystrici od roku 1994 a jej poslaním je poznať a prepájať potenciál a potreby komunity s cieľom zvyšovať kvalitu života v okresoch Banská Bystrica a Zvolen.