Nie vždy sa to podarí – vyhrať najsledovanejší zápas sezóny, v ktorom od vás každý očakáva výhru. Futbalisti banskobystrickej Dukly to však zvládli a pred najpočetnejšou možnou kulisou pokrstili vynovené Štiavničky víťazne. Aktéri stretnutia ďakovali fanúšikom, priznali tlak, pod ktorým v sobotu hrali a zdôraznili to, že najdôležitejšie bolo proti rezerve Slovana vyhrať, je jedno akým rozdielom, a to sa aj Dukle podarilo.

Banskobystrickí futbalisti mohli upokojiť 1 766 divákov a aj seba už v úvode zápasu, kedy mal v pokutovom území súpera dobrú streleckú príležitosť Dávid Richtárech a krátko na to aj David Depetris. Bezgólový stav však platil vyše hodinu hry. V 63. minúte sa o jediný gól stretnutia postaral Róbert Polievka, ktorý ťažil z výbornej prihrávky Dávida Richtárecha.

„Všetka česť a klobúk dolu pred Dávidom Richtárechom, ktorý mi dal naozaj krásnu prihrávku. Ja sám som ani nečakal to, že by mi tak mohla prejsť. Ja som len zavrel oči a snažil sa to nejak prepáliť. Podarilo sa, som rád, ale vravím, veľká poklona jemu, pretože minimálne z polovice to bol jeho gól,“ pochválil stredopoliara Dukly Róbert Polievka.

Pri góle zohral dôležitú rolu prvý dotyk, ktorý kapitán Dukly zvládol dobre a pripravil si tak loptu ideálne na to, aby ju poslal do brány pred kotlom domácich fanúšikov. Róbert Polievka sa okamžite rozbehol k najvernejším, aby si s nimi a so spoluhráčmi vychutnal prvý gól Dukly na vynovených Štiavničkách. „Dnes nebolo dôležité, kto ten gól dá, hlavne nech ten zápas vyhráme. Teší ma, že som dal gól, ale o to viac ma teší víťazný návrat na Štiavničky,“ dodal na margo svojho presného zásahu Polievka.

Pri jedinom góle stretnutia posielal loptu do ohňa z pravej strany Lukáš Migaľa. „Veľmi sme chceli vyhrať, čo sa nám nakoniec podarilo, aj keď vieme, že môžeme hrať určite lepšie, aj chceme hrať lepšie. Dôležité je to, že sme uspeli. Mali sme dobrý vstup do zápasu, chýbal tomu gól, ktorý by nám pomohol. Išli sme za ním celý zápas, mali tam aj oni nejaké situácie, ale zvládli sme to, vyhrali sme 1:0 a sme šťastní,“ zhodnotil pravý obranca Dukly.

Lukáš Migaľa si pochvaľoval aj atmosféru: „Chcel by som sa poďakovať ľuďom, vytvorili nám skvelú atmosféru. Už bolo vidno, že sme doma. Určite nám aj fanúšikovia pomohli k trom bodom. Nepovedal by som, že to bolo z našej strany kvôli atmosfére kŕčovité, veľmi sme chceli. Dôležité je to, že sa súperovi nepodarilo dať ten prvý rýchlejší gól. V druhom polčase sme to zlomili. Možno že keby dáme ten gól skôr, tak by to vyzeralo trošku inak.“

Prínos fanúšikov, ktorí zaplnili maximálnu možnú kapacitu, vyzdvihol aj Róbert Polievka: „Ja si myslím, že dnes boli diváci minimálne 50 percent úspechu, pretože nám pomohli. Ja by som si prial, aby chodili na každý domáci zápas v takomto počte, aj keď viem, že dnešná doba je taká, aké je. Futbal sa ale koniec koncov aj tak hrá pre ľudí. Chceme im touto cestou poďakovať, pretože vytvorili naozaj vynikajúcu kulisu.“

„Sme radi, že diváci sa vrátili v takomto počte, že vyplnili tú kapacitu, ktorá bola možná. Opäť hovorím, že Dukla patrí na Štiavničky. Sme radi, že sme vyhrali a dúfam, že to tak bude pokračovať aj naďalej,“ pridal sa tréner Stanislav Varga, ktorý zároveň dodal, že mužstvo sa muselo vysporiadať aj s tlakom, pričom v závere zápasu mohli domáci prísť o výhru, keď najprv Mustafić mieril z hranice šestnástky do brvna a následne spálil tutovku sám pred bránou Nikitin.

„Myslím si, že môžeme byť spokojní. Vyhrali sme 1:0, samozrejme, že väčšina ľudí by chcela, aby sme vyhrali vyšším rozdielom. Po tom všetkom „humbuku“ okolo tohto zápasu som vedel, že to bude ťažké. V takýchto zápasoch bývajú väčšinou prekvapenia. Som rád, že sa to dnes nestalo, ale treba povedať aj to, že v závere sme mali šťastie,“ zhodnotil kormidelník MFK Dukla Banská Bystrica.

Napriek tomu, že líder tabuľky bol proti predposlednému celku jasným favoritom, išla hra na krásu bokom. Prvoradé boli tri body, pričom aktéri stretnutia priznali aj to, že sa museli vysporiadať s veľkými očakávaniami a pozornosťou, ktorú tento zápas pútal. „Nebol to štandardný zápas, chlapci to mali určite v hlavách. Som rád, že to prekonali, a že im futbal vrátil to, čo mu dávajú,“ povedal tréner Varga.

„Vedeli sme, že ten tlak bude na nás veľký. Tento zápas bol možno najviac sledovaný za celú sezónu a bolo jedno, aký súper proti nám nastúpi. Trošku to bolo vidno, ale vyhrali sme, zajtra máme nový deň a už od pondelka sa pripravujeme na ďalšieho súpera. Dnes sme splnili svoj cieľ, aj keď vieme, že sa máme kam posúvať,“ dodal Polievka.

Zo zápasu MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava B vám prinášame aj detailné štatistiky, ktoré svedčia o hernej prevahe domáceho mužstva. Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v najbližšom 14. kole II. ligy predstavia v sobotu 23. októbra od 12.30 h na pôde nováčika súťaže z Humenného.

Štatistiky zo zápasu

Strely na bránu: 6:1 (4:1)
Strely na mimo bránu: 6:3 (4:2)
Strely do konštrukcie: 0:1 (0:0)
Zblokované strely: 5:1 (3:1)
Rohové kopy: 11:1 (7:1)
Fauly: 11:20 (3:9)
Voľné kopy: 17:16 (8:7)
Ofsajdy: 4:0 (3:0)

Viac o samotnom priebehu stretnutia sa dozviete a bohatú fotogalériu nájdete v našej zápasovej fotoreportáži.