Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil 45-ročného  Miroslava z Banskej Bystrice zo zločinu krádeže, za prečin  poškodzovania cudzej veci a z prečinu úverového podvodu.

DSC_0028V sobotu (23.4.) okolo 1.00 hodine, sa vlámal do stávkovej kancelárie (Fortuna) na Rudohorskej ulici v Banskej Bystrici. Z prevádzky ukradol trezor s rozmermi 30 x  20 x 15 centimetrov v ktorom boli peniaze a 409 kusov rôznych žrebov.  Celková škoda, ktorú krádežou a poškodením spôsobil, je odhadnutá na 2200 eur. Dopustil sa tak zločinu krádeže.

V sobotu (4.6.) o 2.00 hodine, sa vlámal do budovy na Jilemnického ulici v Banskej Bystrici (ktorej vlastníkom je občianske združenie Športový klub Univerzita Mateja Bela Banská Bystrica). Kameňom, ktorým rozbil okno poškodil aj terminál na prijímanie stávok a z kancelárie ukradol peniaze, 6 fliaš s alkoholom (slúžili ako výhra v súťaži), 141 rôznych výherných žrebov. Poškodenej majiteľke spôsobil škodu krádežou 460 eur, spoločnosti z Bratislavy poškodením terminálu vznikla škoda odhadnutá na 1434 eur a poškodením okna vznikla škoda občianskemu združenie vo výške 100 eur. Celková škoda ktorá vznikla je odhadnutá na 1994 eur. Dopustil sa tak zločinu krádeže.

V utorok (7.6.) v čase medzi 1.30 a 3.00 hodinou,  sa vlámal do stávkovej kancelárie (Fortuna) na Partizánskej ceste v Banskej Bystrici. Vo vnútri  pomocou sekáča vysekal v zadnej časti priestoru stávkovej kancelárie v stene zabudovaný trezor v ktorom sa nachádzali rôzne žreby a tiež malý trezor s peniazmi, ktoré ukradol. Ukradol aj zásuvku s peniazmi. Spoločnosti z Bratislavy spôsobil škodu odhadnutú na 1870 eur. Dopustil sa tak zločinu krádeže.

DSC_0008V noci z 27. 3.  na 28. 3. sa vlámal do stávkovej kancelárie (Fortuna) na Rudohorskej ulici v Banskej Bystrici.  Vo vnútorných priestoroch porozhadzoval rôzne zariadenie a príslušenstvo kancelárie a následne s úmyslom  ukradnúť, resp. vykradnúť v stene zabudovaný trezor. Nakoľko sa mu to nepodarilo odišiel z miesta preč  a  k dokonaniu skutku  nedošlo. Dopustil sa prečinu krádeže.

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici tohto muža (45-ročného  Miroslava) obvinil aj prečinu úverového podvodu. Vo štvrtok (25.2.) v Banskej Bystrici požiadal o poskytnutie úveru spoločnosť z Kežmarku a následne uzatvoril zmluvu o spotrebiteľskom úvere, ktorý sa zaviazal splácať v 12 splátkach. Pri žiadaní o úver uviedol údaje svojho nevlastného otca a spoločnosti zaslal aj fotokópiu jeho občianskeho preukazu a fotokópiu rozhodnutia od Sociálnej poisťovne o zvýšení starobného dôchodku. Na základe odsúhlasenia úverovej zmluvy mu bol poskytnutý úver na ním uvedený bankový účet. Poškodenú spoločnosť uviedol do omylu v otázke splnenia podmienok na poskytnutie úveru tým, že predložil nepravdivé údaje, týkajúce sa svojej osoby a zamestnávateľa a týmto svojím konaním spôsobil spoločnosti škodu vo výške 682 eur.  Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Miroslava polícia v Banskej Bystrici obvinila z prečinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci aj v máji 2011. V noci z 19. 6. na 20. 6. 2010 sa vlámal do stávkovej kancelárie (Fortuna) na Bernolákovej ulici v Banskej Bystrici. Krádežou a poškodením spôsobil škodu odhadnutú na 1010 eur. Pri vlámaní sa do kancelárie sa porezal a pri expertíze na Kriminalistickom a expertíznom ústave PZ bola zistená zhoda DNA profilu krvných stôp s jeho profilom.

Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. V minulosti bol už viac krát súdne trestaný pre ekonomickú, násilnú aj majetkovú trestnú činnosť a týchto skutkov sa dopustil v podmienečnom prepustení.