Polícia v Banskej Bystrici sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri hľadaní svedkov dopravnej nehody, ku ktorej došlo v nedeľu 8. júna 2014 o 16.00 h, na ceste I/66 neďaleko obce Slovenská Ľupča.

nehoda auto havariaPodľa doterajších zistení v tomto úseku došlo k situácii, kedy zatiaľ neznámy vodič na osobnom motorovom vozidle pravdepodobne značky Fiat Brava, striebornej farby predbiehal autobus značky Iribus, bielej farby v čase, keď mu v protismere prichádzalo osobné motorové vozidlo Toyota Yaris, ktorého vodička v snahe vyhnúť sa zrážke s protiidúcim vozidlom strhla riadenie vozidla na pravú krajnicu. Vozidlo sa následne stalo neovládateľné a skončilo prevrátené cez strechu v pravej priekope v smere jeho jazdy. Vodičke následne poskytli pomoc cestujúci a posádka z linkového autobusu. Polícia žiada občanov, ktorí by vedeli podať akékoľvek bližšie informácie, ktoré by mohli napomôcť k vypátraniu vozidla Fiat Brava, ako aj k spresneniu celej situácie, kedy jeho vodič predbiehal autobus, aby to oznámili na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo na známom telefónnom čísle 158.

Okolnosti dopravnej nehody polícia stále vyšetruje, miera zavinenia vodičov sa stále zisťuje. Z tohto dôvodu žiadame aj samotného vodiča hľadaného vozidla, aby sa dobrovoľne prihlásil na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru. V súčasnosti sa vyhodnocujú aj videozáznamy z kamerového systému Národnej diaľničnej spoločnosti.