Vo štvrtok sme vás informovali o brutálnej vražde staršej dôchodkyne z Banskej Bystrice. Vyšetrovatelia  a kriminalisti z Krajského riaditeľstva PZ a Okresného riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici, objasnili vraždu vo veľmi krátkom čase.

Na jej objasnení pracovali nepretržite niekoľko desiatok hodín. V stredu (18.4.) vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy na tom základe, že v doposiaľ presne nezistenom čase, presne nestotožnená osoba, nezisteným spôsobom, vošla do bytu na 4. poschodí na Kukučínovej ulici a nestotožnenou bodno-reznou zbraňou, úmyselne usmrtila 73-ročnú majiteľku bytu. V prípade sa začalo rozsiahle vyšetrovanie, na mieste činu boli zaistené biologické, daktyloskopické, trasologické a vecné stopy, ktoré boli zaslané na expertízne skúmanie.  Už vo štvrtok (19.4.) bola zadržaná podozrivá osoba. Po vykonaní procesných úkonov a na základe dôkazov, vyšetrovateľ v piatok (20.4.) obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy 17-ročného Andreja S. z Banskej Bystrice. Obvinený sa ku skutku priznal a polícii ukázal miesto, kde zahrabal veci pochádzajúce z miesta činu. Bol medzi nimi aj nôž s ktorým skutok spáchal.

V utorok (17.4.) okolo 10.30 h prišiel do bytu svojej 73-ročnej starej matky na Kukučínovej ulici v Banskej Bystrici a  požiadal ju  o pôžičku vo výške  250 eur. Odôvodnil to tak, že musí splatiť dlh „istej osobe“, ktorá sa mu vyhráža. Stará mama mu túto sumu odmietla dať s tým, že vyhrážanie je potrebné oznámiť na polícii, pričom z  kuchyne odchádzala  do obývacej izby kde mala telefón. V úmysle usmrtiť ju, si vybral z vrecka nohavíc otváraní nôž s čepeľou  dlhou 13 centimetrov a  týmto ju začal bodať do rôznych častí tela, čím jej spôsobil dve hlboké bodnorezné poranenia na krku, päť hlbokých bodnorezných rán v driekovej oblasti ako aj početné povrchové bodnorezné rany na ľavej strane hrude, krku a pleca,  následkom čoho sa u poškodenej prejavil šokový stav pri strate krvi s následkom smrti.

Obvineného vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V sobotu (21.4.) sudca okresného súdu vzal obvineného do väzby. Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, alebo trest odňatia slobody na doživotie, vzhľadom k tomu že obvinený je mladistvý, hrozí mu iba polovičný trest. Prípad je aj naďalej v štádiu vyšetrovania.