Polícia v Banskej Bystrici objasnila dve lúpežné prepadnutia z minulého roka. Z obidvoch lúpeží vyšetrovateľ obvinil 33-ročného muža z Banskej Bystrice.

Koncom novembra 2018 na Partizánskej ceste v Banskej Bystrici, maskovaný kuklou, za použitia násilia vošiel do predajne mäsových výrobkov. Predavačku vtlačil do vnútra v dôsledku čoho žena spadla na zem. Vošiel do vnútra predajne a dvere zamkol so slovami: „Toto je prepad, nekrič nič ti neurobím, chcem len peniaze!“ V predajni sa dobre orientoval, vedel v ktorej časti predajne sa nachádza trezor. V kancelárii sa pokúšal otvoriť elektronický zámok na bezpečnostnej skrinke, v ktorej boli peniaze a stravné lístky. Keď sa mu skrinku otvoriť nepodarilo, ušiel. Nespôsobil žiadnu škodu.

V júni 2018 sa po polnoci zamkol na dámskych toaletách v prevádzke herne na ulici Družby v Banskej Bystrici. Keď čašník zabúchal na zamknuté dvere, obvinený ich odomkol a mieril na neho nestotožnenou krátkou strelnou zbraň, pričom pýtal peniaze. Čašníka prinútil prejsť k pokladni, kde si obvinený vzal peniaze a z herne odišiel. Krádežou peňazí spôsobil škodu viac ako 1400 eur.

33-ročný Peter je obvinený zo zločinu lúpeže v jednom prípade aj so zbraňou, začo hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Polícia v Banskej Bystrici po obvinenom mužovi vyhlásila pátranie. Keďže pri lúpežnom prepadnutí použil aj nestotožnenú krátkou strelnou zbraň, nie je vylúčené že môže byť ozbrojený!