Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici informovalo o detailoch prípadu z uplynulého piatka, 12. apríla, ku ktorému došlo na Partizánskej ulici v Banskej Bystrici. Jej aktérom bol len 16-ročný tínedžer, ktorý pod vplyvom alkoholu spôsobil nehodu s cudzím vozidlom a pokúsil sa ujsť.

Policajt banskobystrickej dopravnej polície, ktorému práve skončila služba, prechádzal v piatok vo večerných hodinách Partizánskou cestou, pričom si všimol vozidlo vychádzajúce z areálu jednej z firiem, ktoré malo defekt. „Pristavil sa pri aute a chcel vodiča upozorniť, že má na kolese defekt. Vodič však nereagoval a pokračoval v jazde na hlavnú cestu. Po pár metroch ale nezvládol riadenie a narazil do zvodidiel na moste,“ informovalo v utorok Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Policajt mimo služby tak neváhal a pribehol k vozidlu, preukázal sa služobným preukazom a vyzval vodiča, aby predložil doklady a zostal na mieste do príjazdu hliadky, ktorú privolal. Len 16-ročný mladík však vystúpil z auta, povedal policajtovi, že vozidlo nešoféroval a dal sa na útek smerom k neďalekej železničnej trati. Policajt ho však rýchlo dobehol a priviedol späť k miestu nehody. Tam si tínedžera následne prevzali službukonajúci policajti dopravného inšpektorátu.

„Dychová skúška potvrdila u vodiča prítomnosť alkoholu v prepočte viac ako 2 promile. Polícia v Banskej Bystrici začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla,“ doplnila polícia.