Interpol zadržal Karola Mella obvineného z vraždy. V 90. rokoch sa jeho činnosť spájala s banskobystrickou skupinou Černákovcov.

Zdroj foto: www.sanpedrosun.com

Policajný prezident Tibor Gašpar. v piatok potvrdil zadržanie Karola Mella. Na tlačovej konferencii v budove Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici oznámil, že dolapenie jednej z najhľadanejších osôb je výsledkom rozsiahlej pátracej akcie medzinárodnej policajnej organizácie Interpol. Mello bol chytený v stredu v stredoamerickom štáte Belize.

Spôsob akým bude Mello prevezený na Slovensko ešte nie je jasný. Slovensko nemá s Belize uzatvorenú dohodu o vydávaní osôb, preto sa hľadá zákonne správna cesta akou sa obvinený dostane pred slovenské súdy. „Celú akciu budeme považovať za úspešnú až vtedy, keď daná osoba bude odovzdaná orgánom činným v trestnom konaní,“ povedal policajný prezident Tibor Gašpar.

Mello je obvinený z vraždy Petra Čongrádyho, údajného šéfa bratislavskej skupiny organizovaného zločinu tzv. „sýkorovcov.“ Toho zastrelili samopalom 9. septembra 2004 v bratislavskej Petržalke. Taktiež má mať Mello na svedomí objednávku atentátu na auto, v ktorom mal sedieť expolicajt Juraj Gál. Namiesto neho však za obeť padli jeho žena a iba 10-ročný syn. Tretia vražda, z ktorej je Prievidžan obvinený, sa mala stať v marci 2003.

Karol Mello mal byť spolu s už nebohým bratom Ivanom v 90. rokoch na čele hornonitrianskeho organizovaného zločinu. Jeho skupina úzko spolupracovala s Mikulášom Černákom. Podľa Černákovej výpovede pred súdom, mal Ivan Mello v roku 1997 v Banskej Bystrici za jeho prítomnosti zavraždiť svojho konkurenta Lenhárta.