Červená čiapočka je jednou z najznámejších svetových rozprávok a straší deti už viac ako dvesto rokov. Počas nášho predstavenia sa diváci ocitnú v divokom svete rozprávok, v nudnom lese plnom nudných zvieratiek, ale aj vo svete, kde áno nie je vždy áno, a nie nemusí byť nie. A mucha nemusí byť mucha.

Červená čiapočka je prvým titulom nového komorného priestoru – Teatro Tatro Štúdio a je určená pre deti od 4 rokov.

Scéna, kostýmy, masky, bábky: Karel Czech, hudba: skupina Čičiriho banda, light design: Karel Czech, Ivan Vnuk, dramaturgia a dramatizácia: kolektív, réžia: Šimon Spišák.

Hrajú: Andrea Ballayová, Ľuba Dušanicová, Lucia Korená, Agáta Spišáková, Martin Nahálka

Nezávislé profesionálne divadlo Teatro Tatro funguje ako voľné zoskupenie hercov, režisérov, výtvarníkov a nadšencov oddaných divadlu. Súbor vždy hľadal slobodu v tvorbe, či už v tradičných priestoroch alebo pri posúvaní hraníc divadla na ulicu. Cez projekty v maringotkách sa postupne dostal k etape vlastného cirkusového šapito, v ktorom sa dajú inscenovať aj dramaturgicky, výtvarne a herecky náročné kusy. Posledným prírastkom je komorný priestor malého stanu, ktorý je schopný cestovať aj tam, kde divadlo bežne nebýva – na lúky, na opustené pozemky, do parkov, na námestia, ale aj na školské dvory.

Teatro Tatro sa kontinuálne venuje tvorbe pre detského diváka. Tvorcovia apelujú na potrebu múdreho divadla pre deti už vo veku, kedy sa im vytvára hodnotový systém a vkus, ktorý zostane na celý život.

Vstupné: 4/6 €. Rezervácia: zahradacnk@gmail.com (rezervácie si vyzdvihnite najneskôr pol hodinu pred začiatkom predstavenia, inak budú posunuté do predaja)

Predstavenie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.