Miestni producenti a farmári sa vďaka podpore Banskobystrického samosprávneho kraja vyberú opäť medzi vás na ŽUPNÉ TRHY. Priamo na Starej tržnici si rozložia svoje stánky a naplnia ich rozmanitými lokálnymi výrobkami tradičnej remeselnej výroby.

Župné trhy podporujú regionálnych remeselných výrobcov, malých pestovateľov a chovateľov v rámci Banskobystrického kraja a vytvárajú nový prezentačný a predajný priestor. Tak pomáhajú zviditeľniť a priblížiť ich prácu, rozmanité príbehy a život, ktorý zasvätili zachovávaniu odkazu predkov mladším generáciám.

Chýbať nebudú originálne a hlavne veľkonočné výrobky, ktoré tvoria miestni ľudia z Banskobystrického kraja s láskou, z lokálnych surovín a s ohľadom na zachovávanie tradícií.
Atmosféru podujatia spríjemní a podčiarkne sprievodný program – vystúpenie detského folklórneho súboru a tvorivé dielne.

Sprievodný program:
10:00 – 12:00 Kreatívne dielne s Vlastou Ďorďovičovou – Kraslice
12:30 – 14:30 Tvorivé dielne s Matúšom Fiľom: pletenie korbáčov
15:00 – 15:15 Symbolické otvorenie Župných trhov
15:15 – 15:45 DFS Radosť z Banskej Bystrice
(Zmena programu je vyhradená.)

Príďte na Župné trhy a zoberte aj priateľov, príbuzných a známych, aby sa krása tradičných remesiel a kvalita miestnych farmárskych výrobkov šírila ďalej.