Gappa (+ukážky Super8)

10:00 [35mm] Filmový klub v Múzeu SNP
Hiroshi Noguchi, 1966, JP/USA, 110 min
Jazyk: Český. Titulky: Anglické.
Vedecká expedícia objaví na jednom z tropických ostrovov v južnom Pacifiku jaštera, ktorého miestni domorodci uctievajú ako božstvo. Zemetrasenie jedného dňa odkryje jaskyňu a v nej mláďatá jaštera. Domorodci varujú votrelcov, aby ich nechali tam, kde sú, no tí ich rady ignorujú a odvážajú ich do ZOO v Japonsku. Rozzúrená matka sa vydá hľadať svoje mláďatá a ničí pri tom všetko, čo jej stojí v ceste.
Unikátne a raritné premietanie jedného z diel japonskej kinematografie šesťdesiatych rokov. Béčkový film, ktorý vo svojom čase napriek mizerným trikom a jednoduchému scenáru navštevovali davy ľudí. Uvidíte predchodcov dnešných godzíl a podobných príšer. Napriek vyše pätdesiatim rokom od uvedenia v našich kinách sa pobavíte, aj keď určite inak, ako autori zamýšľali.

Premietanie v rámci Prehliadky panoramatických filmov. Festival 70mm, 35mm a 16mm filmu v Banskej Bystrici od 14. 6. do  16. 6. 2024 na banskobystrickom amfiteátri a zároveň vo Filmovom klube v Múzeu SNP. Viac informácií nájdete na webe festivalu.

Informácie o vstupenkách a možnosť kúpy individuálnych vstupeniek či celofestivalových akreditácií nájdete online.