Je už mnohoročnou tradíciou pripomínať si 22. apríla Svetový deň zeme a potrebu chrániť a starať sa o planétu, ktorá je naším domovom. Nová Akropolis Slovensko pri tejto príležitosti pozýva na viacero podujatí počas dní  22. – 25. apríla.

Nekupuj, recykluj / Ekotvorivé dielne
Ekotvorivé dielne sú súčasťou Týždňa pre zem, ktorý je venovaný Svetovému dňu zeme. Spoločne si v priebehu večera vyrobíme produkty zo starších, už nepoužívaných záclon, obliečok, košieľ či tričiek, čím prispejeme k šetreniu životného prostredia.

Čo všetko budeme vyrábať:

Vrecúška vhodné na nákup a domáce skladovanie rozmanitých potravín (zelenina, ovocie, pečivo), aby sa nemuseli používať igelitové vrecká.
Obrúsky s včelím voskom – majú mnohostranné využitie pri balení a uskladňovaní potravín.

Čo potrebujete:

Ak by ste chceli zrecyklovať svoje staršie košele či iné bavlnené textílie, môžete si ich priniesť a použiť ako základ pre obrúsky. Aj staršie záclony, ktoré už neplánujete zavesiť na okná, dokážu spraviť dobrú službu – v podobe vrecúšok, ktoré nič nepridajú na váhe pri vážení nakupovaných potravín.

Čo zabezpečíme my: šijací stroj, nite, včelí vosk, žehličku, látku (v prípade, ak nebudete mať vlastnú) a ďalšie potrebné pomôcky.

Vstupné 5 €. Počet miest je obmedzený na osem.

Prihlásiť sa na podujatie je možné do stredy 24.4.2024 vrátane e-mailom na bb@akropolis.sk.