Divadlo Jozefa Gregora Tajovského Zvolen: Dobrý ročník
Vtipný a inšpiratívny príbeh o priateľstve a odvahe plniť si sny v každom veku.

Dátum vystúpenia: 24.6. (sobota) o 21:00 hod. ZRUŠENÉ!
Divadlo: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského Zvolen

Protagonisti inscenácie Štefan Šafárik a Vladimír Rohoň dvojnásobne potvrdzujú výrok, že vek je len číslo. Hrdinovia hry Stefano a Vincenzo v ich podaní sú reprezentantmi „dobrého ročníka“ a vytrvalými vyznávačmi životného espritu.

Vrstevnatosť inscenácie tvoria dômyselné dialógy postáv, nechýbajú ani dramatické situácie popretkávané vtipnými bonmotmi, či láskavým humorom. To všetko v sprievode podmanivých talianskych evergreenov v podaní šarmantnej Dominiky Výrostek Misárovej, ktorá stvárňuje postavu Ambry.

Aktuálna úprava režiséra Petra Palika vychádza z hry Alda Nicolaja Dvaja na lavičke v preklade Blahoslava Hečka, ktorú už v roku 1980 v DJGT úspešne režíroval Martin Peterich. Tento titul aj z dnešného pohľadu ponúka zaujímavú sondu do spletitých medzigeneračných vzťahov a trefne otvára početné aktuálne otázky, pričom ako predpoklad vzájomnej ľudskej koexistencie ponúka predovšetkým vzájomnú toleranciu a humor vo všetkých jeho podobách.

Komorná inscenácia je tematicky prepojená s mottom aktuálnej sezóny IDENTITA. Diváci si  môžu vychutnať silný príbeh a skutočný herecký koncert dvojice najvýraznejších hereckých osobností zvolenského súboru.

Cena vstupného: 35 €
Obsahuje: divadelné predstavenie, občerstvenie na nádvorí, prehliadku Vodného hradu Hronsek a výstavy História divadla a divadelníctva v Banskej Bystrici v čase od 19.00 do 20.45 hod. (posledný vstup o 20.30 hod.)

NOVINKA: Pre držiteľov vstupeniek organizátori zabezpečili prehliadku artikulárneho kostola v Hronseku, ktorý je zaradený v zozname UNESCO. V prípade vášho záujmu o prehliadku budú brány kostola otvorené v čase od 18:00 – 19:00 hod. Vstup je zahrnutý v cene vstupenky na predstavenie.

Parkovanie je zabezpečené v areáli Vodného hradu.

Viac informácií na www.vodnyhradhronsek.sk.