V Centre nezávislej kultúry Záhrada to v zime aj v lete prekypuje životom. Počas dňa aj po večeroch. Môžete sa zastaviť na drink alebo si vychutnať jedinečné podujatie. A môžete aj všetko naraz. Program je opäť pestrý.

Banskobystrická Záhrada v centre Banskej Bystrice je miestom, kde sa stretávajú deti, mládež aj dospelí. Príďte aj vy. Z júnového programu podujatí si určite vyberiete.

Koncert Terrible 2s: Odkrývanie odkazu Jána Langoša

Kapelu Terrible 2s, ktorá vznikla v roku 2020 zo štyroch pôvodných členov Živých kvetov, založila speváčka a textárka Lucia Piussi spolu s Agnes Loveckou. Vytvorili nové autorské duo a v januári nahrali album Dotýkať sa oblakov, ktorý vyjde v priebehu tohto roka. Pri príležitosti odkrývania odkazu zakladateľa Ústavu pamäti národa Jána Langoša si môžete vo štvrtok 15. júna užiť aj koncert Terrible 2s. Začiatok je o 19.00 h a vstup je voľný.

Divadlo z Pasáže: Predstavenie Čajka

Výnimoční herci z Divadla z Pasáže v Záhrade zahrajú inscenáciu o hľadačstve, odvahe, vytrvalosti a schopnosti objaviť dokonalosť. Predstavenie Čajka v réžii Moniky Kováčovej už v pondelok 19. júna o 19.00 h.

Talkshow so Samom Trnkom: Ako vyzerá odvaha Slováka?

O korupcii a nespravodlivosti počúvame tak často, že sme už voči nim apatickí. A zrejme za to „vďačíme“ aj našej postkomunistickej minulosti. Úrad na ochranu oznamovateľov už rok a pol bojuje proti takýmto vžitým stereotypom a podporuje kultúru ozývania sa. Príďte do Záhrady osláviť Medzinárodný deň whistleblowerov. Sviatok všetkých odvážnych, ktorí sa nebáli postaviť za správnu vec, keď sa stretli s porušovaním zákonov. Talkshow so Samom Trnkom a jeho hosťami v stredu 21. júna o 18.00 h.

Bratislavská kapela v Záhrade: Koncert Korben Dallas

Obľúbená kapela Korben Dallas vznikla v roku 2010 a odvtedy spolupracovala s mnohými známymi hudobníkmi a skupinami. V Česku aj na Slovensku odohrali niekoľko spoločných turné s kapelou Zrní, s Janou Kirschner nahrali duet Spolu. Predstavili sa v sprievode symfonického orchestra a vydali aj spoločné EP s Anetou Langerovou. V stredu 21. júna o 19.30 h odohrá táto skvelá kapela svoj koncert v Banskej Bystrici.

Festival v Záhrade: FEST Spojme hlavy!

Vo štvrtok 22. júna o 9.00 h začína poldňový festival príležitostí pre mladých ľudí, ktorí chcú byť aktívni vo svojom meste či svojej komunite. Diskusie, prezentácie, prednášky a rôzne sprievodné aktivity sú počas dňa pripravené pre všetkých, ktorí nevedia, kde začať. Súčasťou festivalu je a večerný program, ktorí organizuje Nadácia pre deti Slovenska. Od 18.00 h sa môžete stretnúť so zaujímavými hosťami pri diskusii na tému Čo potrebuje občiansky aktivizmus a prečo ho potrebujeme?

#PRIDE_BB 2023: Love or fear? Polyqueer!

Láska v rôznych podobách… Veriaci i neveriaci, kresťania i budhisti, ba dokonca aj bytosti, čo ju nikdy nezažili. Majú o nej predstavu takmer všetci. Chcú ju pociťovať, kladú im prekážky. Chcú ju žiť, robia medzi nimi rozdiely. Chcú sa cítiť v bezpečí, čelia útokom. Chcú sa rozvíjať, utláčajú ich. Chcú žiť dôstojne, zákon ich nepozná. Chcú rovnaké práva, bránia im. Všetci sme súčasťou tejto spoločnosti a vieme, čo znamená sila spolupatričnosti! Záhrada – Centrum nezávislej kultúry sobota 24. júna o 13.00 h.

Bližšie informácie o plánovaných podujatiach nájdete tu: zahradacnk.sk/program.