Piatkový podvečer je pre mnohých začiatkom víkendu. A nie je nič lepšie, ako stráviť ho v príjemnej spoločnosti a za zvukov hudby.

V piatok 14. júla môžete takýto večer zažiť aj v priestoroch banskobystrickej historickej Radnice. Spoločnosť vám bude robiť pôvabné sláčikové kvarteto GenovEva, vynikajúci organista a klavirista Martin Kovařík a známy slovenský mím Miroslav Kasprzyk.

Miroslava Kasprzyka poznajú Banskobystričania predovšetkým ako Tatka Prírodu, dlhoročného maskota filmového festivalu Envirofilm.

Na koncerte kvarteta GenovEva ho uvidíte v polohe, ktorá je mu vlastná – v pantomíme. V podaní sláčikového kvarteta GenovEva, ktoré hrá v zložení Eva Kovaříková (husle), Zuzana Bilaničová (husle), Paulína Bystričanová (viola) a Daniela Szeghö (violončelo), zaznejú skladby z diel Roberta Schumanna, Jeana Guilloua a Antonína Dvořáka, ale aj klavírny kvintet Johannesa Brahmsa. O klavír sa „postará“ hosť večera Martin Kovařík.

Kvarteto GenovEva a Martina Kovaříka si mohli Banskobystričania vychutnať pred dvomi rokmi na koncerte klasickej hudby v Katedrále Sv. Františka Xaverského, kde Martin, ktorý už niekoľko rokov pôsobí ako organista vo Švajčiarsku, hral na organe.

Súčasťou podmanivej symbiózy klasickej hudby a pantomímy sa môžete stať v piatok 14. júla v Cikkerovej sieni Radnice. Začiatok je o 18. hod. a vstupné dobrovoľné.