Občianske združenie Enviro Future v spolupráci s Materským centrom Podlavice pozývajú Banskobystričanov na príjemné letné podujatie v Podlaviciach.

Podujatie Leto v Podlaviciach, ktoré sa uskutoční v piatok 25. augusta v podlavickom Kultúrnom dome, je určené všetkým vekovým kategóriám, malým aj veľkým, rodičom aj seniorom.

Organizátori v čase od 16. do 18. hod. pripravili pre účastníkov podujatia bohatý a zaujímavý program.

„Materské centrum Podlavice poteší všetky gazdinky stanoviskom s lekvármi a džemami. Ochutnávka višňového na kúsku chlebíka ulahodí svojou trpkou chuťou. Domáca výroba je zaručená a výmena receptov je samozrejmosťou. Každý, kto príde aj s netradičným lekvárom, je vítaný. Mamičky budú mať tak inšpiráciu aj pochutenie v jednom,” uvádza Katarína Fíglová z Materského centra Podlavice a dopĺňa: „Deti iste poteší Stanovisko s omaľovánkami, pastelkami, voskovkami, farbami aj  farebnými lepidlami.“ Občianske združenie Enviro Future si pripravilo pre návštevníkov dielne pod názvom „recy-veci“ a tipy a triky pre EKOdomácnosť.

„Súčasťou podujatia bude aj susedská burza. Miesto toho, aby ste veci ako oblečenie, knižky, bižutériu, kabelky, ktoré už nepotrebujete, ale sú zachovalé, vyhodili do kontajnera, dajte im druhú šancu a doneste ich na susedskú burzu,“ hovorí Eva Ščepková z Enviro Future.

O ekologickej doprave a jej užitočnosti v mestskej časti Podlavice príde porozprávať Andrea Štulajterová z banskobystrickej Občianskej Cykloiniciatívy. Na podujatí nebude chýbať ani ochutnávka bylinkových čajov a Kristián z Active studia bude hovoriť o tom, ako zdravo žiť. O 17.30 hod, čaká návštevníkov minitombola s peknými cenami.

Podujatie Leto v Podlaviciach sa koná v rámci projektu Enviro oživuje Banskú Bystricu, ktorý je realizovaný vďaka podpore Komunitnej nadácie Zdravé mesto a spoločnosti nebotraconsulting s.r.o.