Banskobystrický zimný štadión bude mať začiatkom februára vzácnu návštevu. V rámci prípravy slovenských hokejistov na Majstrovstvá sveta v hokeji 2015 sa pod Urpínom uskutoční Slovakia Cup 2015.

severna tribuna zimneho stadiona, zimny stadionAž päť dní bude vynovený bystrický „zimák“ slúžiť potrebám seniorskej hokejovej reprezentácii. Okrem tréningov tu odohrajú aj dva súťažné zápasy. Ako prví sa zverencom trénera Vladimíra Vůjteka postavia reprezentanti Nemecka. Tento duel je naplánovaný na štvrtok 5. februára o 17.00 hod. Po dni voľna bude nasledovať súboj so Švajčiarskom, konkrétne v sobotu 7. februára taktiež o 17.00 hod. Vzájomný zápas Nemecka a Švajčiarska si budú môcť diváci pozrieť v piatok 6. februára so začiatkom o 17.00 hod.

Lístky na všetky duely sú už v ponuke v sieti Ticketportal. Do konca roka 2014 si záujemcovia môžu kúpiť vstupenky za zvýhodnené ceny. Na úvodný duel Slovenska s Nemeckom sa fanúšikovia môžu dostať už za 8 eur (sektor státie). Do sektoru B (sedenie za bránkou) musia diváci zaplatiť 11 eur a na sedenie do sektorov A a C sa dostanú za 13 eur. Ak si zakúpite vstupenku na tento duel, dostanete zdarma aj lístok na piatkový zápas Švajčiarska s Nemeckom. Rovnaké ceny sú aj pre druhé stretnutie Slovenska so Švajčiarskom. Tieto sumy platia len do 31. decembra 2014. Po novom roku bude vstupné o dve eurá vyššie do každého sektoru.

Zimný štadión pod Urpínom prešiel v lete a na jeseň tohto roku veľkou rekonštrukciou. Komplexnou prestavbou prešla severná tribúna, ako aj výmena chladiaceho systému. Finančnú dotáciu v celkovej výške milión eur vyčlenil na túto potrebu Úrad vlády zo štátnej rezervy. V rámci tejto dotácie bolo zakotvené, že mesto Banská Bystrica bezplatne poskytne 100 hodín slovenskej hokejovej reprezentácii.