Cestovateľský utorok prevedie priaznivcov dobrodružstva po najmenej preskúmaných európskych horách. Sprievodcom po tajuplných zákutiach Albánskej krajiny bude ekológ lesa a aktivista Ondrej Kameniar.

So Stredoslovenským múzeom máte jedinečnú možnosť vydať sa na nezabudnuteľnú výpravu do severnej časti Albánska. V utorok 7. septembra o 19:15 h sa prostredníctvom rozprávania ďalšieho zaujímavého hosťa ocitnete na Prekliatych horách.

„Pred rokmi, ešte ako chalani, hľadajúci dejisko pre naše prvé veľké horské dobrodružstvá, sme na Google Earth natrafili na rozsiahlu spleť hlbokých kaňonov a drsných skalných hrebeňov, kde turisti očividne veľmi nechodili. Bolo to pravé kráľovstvo divočiny, burcujúce mladícku fantáziu. V trojici sme sa tam teda vybrali na skoro trojtýždňovú, život formujúcu výpravu“, priblížil Ondrej Kameniar.

Albánske dobrodružstvo mu učarovalo natoľko, že Prekliate hory navštívil ešte trikrát: „Moje rozprávanie bude zhrnutím zážitkov z unikátnej divočiny Prekliatych hôr, kde sa kozy zaháňajú salvami zo samopalu a kde dodnes funguje strašná krvná pomsta, no i nevídaná pohostinnosť voči pocestným“.

Pútavé rozprávanie o zážitkoch z ciest po Prekliatych horách bude plné vtipných príhod, zaujímavých príbehov, ale aj fotografií, ktoré vás vtiahnu priamo na miesta, kam vkročí noha turistu len výnimočne.