Do júna sme vstúpili s premenlivým rázom počasia, a také má pokračovať aj v nasledujúcom týždni. Najmä v jeho druhej polovici zrážok výraznejšie pribudne.

Pondelok (4.6.)  bude v Banskej Bystrici z rána jasný, neskôr okolo poludnia oblačnosť narastie a prinesie so sebou aj riziko prehánok či búrky. Podvečer sa má ale znovu obloha vyjasniť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 14 do popoludňajších 24 stupňov Celzia.

Utorok (5.6.)  má byť polooblačno, neskôr prevažne oblačno a popoludní opäť hrozia prehánky či prechodná búrka. Teploty vzduchu budú o niečo vyššie – do 26 stupňov Celzia.

Streda (6.6.)  prinesie zmenu v podobe zásadne zamračenejšej oblohy, z ktorej je očakávaný aj vytrvalejší dážď. Teploty vzduchu budú aj preto nižšie, nanajvýš do 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (7.6.) bude prevažne oblačný a miestami sa aj v našom regióne môžu vyskytovať krátke prehánky. Teploty vzduchu stúpnu vyššie, približne k úrovni 25 stupňov Celzia.

Piatok (8.6.)  má byť dopoludnia prevažne jasno, ale popoludní to bude opäť známa pesnička. Oblakov pribudne, prídu búrky či prehánky, pridať sa má aj nárazový vietor. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

Sobota (9.6.) bude z rána polooblačná, neskôr zamračená. Popoludní a podvečer sa znovu pridá i nárazový vietor a prehánky a krátke búrky. Teploty vzduchu stúpnu maximálne k 25 stupňom Celzia.

Nedeľa (10.6.) zmenu neprinesie, naopak, bude stále prevažne zamračené. Počas celého dňa musíme počítať s prechádzajúcimi zrážkovými pásmami s prehánkami a búrkami. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od nočných 17 do popoludňajších 24 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.