Kratší povolebný a posviatočný týždeň prinesie ďalšie približovanie zimy nad stredné Slovensko. Minulý týždeň ešte teplomery bežne ukazovali okolo 15 stupňov, počas nasledujúcich dní stúpnu teploty najviac na polovicu týchto hodnôt.

pocasie banska bystrica

Utorok (18.11.) bude zamračený a upršaný. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od 4 do 8 stupňov Celzia, rozfúka sa navyše i silný východný vietor.

Streda (19.11.) má byť v Banskej Bystrici ešte ráno upršaná, no zvyšok dňa by už dažďové zrážky priniesť nemal. Obloha bude stále prevažne zamračená. Teplota vzduchu sa však vyšplhá už len na 5 až 8 stupňov.

Štvrtok (20.11.) síce výraznejšie zrážky priniesť nemá, no obloha bude prevažne zamračená a k nepríjemnému pocitu sa pridá aj severný vietor. Teploty stúpnu najviac ku úrovni 7 stupňov nad nulou.

Piatok (21.11.) bude obloha prevažne zamračená, no popoludní sa môžu na chvíľu vynoriť i slnečné lúče. Pršať podľa predbežnej predpovede nemá, teploty vzduchu budú v rozmedzí od troch do ôsmich stupňov Celzia.

Sobota (22.11.) bude polooblačná, no chladná. Z rannej teploty okolo bodu mrazu sa hodnoty na teplomeroch vyšplhajú najviac na 7 stupňov.

Nedeľa (23.11.) má byť rovnako polooblačná, neskôr môže oblačnosť narásť a menšie prehánky potom nie sú vylúčené. Teploty vzduchu sa však vyšplhajú nanajvýš na 5 stupňov.