Po zamračených a daždivých dňoch si užijeme viac slnka. Najbližšie dni budú ešte s príjemnými teplotami vzduchu, ale v závere týždňa sa ochladí.

Pondelok (4. 3.) bude v Banskej Bystrici sprevádzať vyjasnená obloha. Začiatok týždňa nám tak spríjemnia slnečné lúče a teploty vzduchu, ktoré sa z ranných 6 až 4 počas dňa vyšplhajú na 12 až 14 °C.

Utorok (5. 3.) bude prevažne slnečný, no obloha sa popoludní až podvečer prechodne zatiahne a vyskytnúť sa môžu aj prehánky. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 4 až 2 a cez deň vystúpia na 11 až 13 stupňov Celzia.

Streda (6. 3.) už prinesie viac oblakov, z ktorých môže podľa meteorologických modelov SHMÚ ojedinele spŕchnuť. Bude ešte príjemne, z ranných 5 až 3 sa v priebehu dňa oteplí na 11 až 13 °C.

Štvrtok (7. 3.) bude slnečný, s prevažne jasnou oblohou a bez prehánok. Ráno bude chladnejšie, s teplotami okolo dvoch stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch zohreje na 9 až 11 °C.

Piatok (8. 3.) má sprevádzať premenlivá oblačnosť bez dažďa. Ráno sa ochladí až k nule a cez deň sa teploty vzduchu vyšplhajú na 8 až 10 °C.

Sobota (9. 3.) začne v meste pod Urpínom chladným ránom, s podobnými teplotami ako predchádzajúce dni. Pri malej oblačnosti sa v priebehu dňa oteplí opäť len na 8 až 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (10. 3.) sa bude taktiež niesť v znamení postupného ochladenia, ktoré má byť výraznejšie v nasledujúcom týždni, keď teplota vzduchu z ranných 2 cez deň vystúpi maximálne na 9 °C. Obloha sa má zamračiť a podľa predbežnej predpovede môžeme očakávať aj dážď.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.