Týždeň na prelome mesiacov november a december bude v meste pod Urpínom sprevádzať prevažne veľká oblačnosť. Pršať či snežiť má až v závere týždňa. Zima je už za dverami, a tak teploty vzduchu opäť poklesnú.

Pondelok (28. 11.) bude sprevádzať zväčšená nízka oblačnosť, no so zrážkami počítať nemusíme. V ranných hodinách bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred poľadovicou. Z ranných +1 až -1 sa cez deň oteplí na +3 až +5 stupňov Celzia.

Utorok (29. 11.) prinesie viac slnečných lúčov a vyjasnenie oblohy, z ktorej tak pršať ani snežiť nebude. Noc z pondelka na utorok už bude chladnejšia, keď teploty vzduchu v skorých ranných hodinách poklesnú na -3 až -5 a cez deň sa vyšplhajú na +3 až +5 °C.

Streda (30. 11.) zakončí november v znamení návratu veľkej oblačnosti. Z prevažne zamračenej oblohy však pršať ani snežiť nemá. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -3 až -5 do popoludňajších +4 až +6 stupňov Celzia.

Štvrtok (1. 12.) má byť taktiež oblačný, avšak opäť bez úhrnu zrážok. Vzduch sa z ranných -1 až -3 cez deň zohreje na +4 až +6 °C.

Piatok (2. 12.) by už podľa predbežnej predpovede mohol ojedinele priniesť mierne snehové prehánky. Očakávať môžeme prevažne zamračenú oblohu. Teploty vzduchu sa z ranných 0 až -2 cez deň vyšplhajú na +3 až +5 stupňov Celzia.

Sobota (3. 12.) má byť v Banskej Bystrici taktiež zamračená, pričom vo večerných a nočných hodinách môže mierne snežiť. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 0 až -2, cez deň vystúpia na +3 až +5 °C.

Nedeľa (4. 12.) má už priniesť výdatnejší úhrn zrážok. S dažďom so snehom treba počítať počas celého dňa, pričom najvýraznejšie má snežiť v nočných hodinách. Obloha má byť opäť prevažne úplne zamračená. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných 0 až -2 a denných +3 až +5 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.