Vianoce bez snehu, ale v hmle. Tak vyzerali sviatočné dni v Banskej Bystrici. Záverečný týždeň roka 2015 a úvod nového roku 2016 prinesú konečne pravé zimné počasie.

pansky diel pocasie foto
Banská Bystrica zaliata hmlou z Panského Dielu.

Pondelok (28.12.) bude v Banskej Bystrici naďalej zahmlený s teplotou vzduchu v rozmedzí od ranných -2 do popoludňajších plus 8 stupňov. Dažďové zrážky predpokladané nie sú, popoludní bude aj výraznejší vietor.

Utorok (29.12.) prinesie obrat v prúdení vetra a s ním aj väčšiu pravdepodobnosť rozptýlenia hmly nad mestom. Samotná obloha bude potom nad mestom prevažne jasná. Ráno bude teplota vzduchu okolo -4, popoludní najviac plus päť stupňov Celzia. V noci môže navyše už aj slabšie zasnežiť.

Streda (30.12.) bude prevažne jasná a s teplotou vzduchu, ktorá sa počas dňa len mierne dostane nad bod mrazu.

Štvrtok (31.12.), má byť prevažne jasný s teplotou vzduchu počas celého dňa v mínusových hodnotách, a to od od -1 do -6 stupňov Celzia.

Piatok (1.1.) majú byť teploty ešte nižšie, keď budú počas dňa v rozmedzí od -3 do -9 stupňov Celzia. Obloha má byť prevažne jasná a bez zrážok.

Sobota (2.1.) prinesie najmä popoludní nárast oblačnosti, no pri teplotách v rozmedzí od -5 do -9 stupňov zrážky predpokladané nie sú.

Nedeľa (3.1.) bude podľa predbežnej predpovede zamračená s teplotami vzduchu od -5 do -10 stupňov Celzia. Už počas dňa je zároveň veľký predpoklad zrážok, ktoré s ohľadom na teploty budú výlučne snehové.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.