Prvý júnový týždeň bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivé počasie. Čakajú nás daždivé, ale aj slnečné dni a takmer až letné teploty vzduchu. Od pondelňajšieho popoludnia až do utorkového večera bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha prvého stupňa pred búrkami, ktoré sa ale majú vyskytnúť len lokálne.

Pondelok (3. 6.) bude oblačný až zamračený. S dažďom treba počítať od popoludňajších do večerných hodín. Teplota vzduchu ceň deň vystúpi do 22 °C.

Utorok (4. 6.) bude v meste pod Urpínom sprevádzať pretrvávajúca veľká oblačnosť, ktorá má postupne pominúť až k večeru. Zrána ešte môžeme očakávať prehánky. Vzduch sa cez deň zohreje na 18 až 20 stupňov Celzia.

Streda (5. 6.) prinesie už jasnú, maximálne polojasnú oblohu. Oproti utorku tak bude o pár stupňov teplejšie, a to s maximálnymi hodnotami 22 až 24 °C nameranými v tieni.

Štvrtok (6. 6.) bude taktiež zväčša slnečný a s najvyššou dennou teplotou vzduchu na úrovni 22 až 24 °C. Pocitovo na slnku bude ešte o pár stupňov teplejšie.

Piatok (7. 6.) sa má v Banskej Bystrici vyznačovať premenlivou oblačnosťou, z ktorej môžu prameniť prehánky. Teplota vzduchu dosiahne 23 až 25 stupňov Celzia.

Sobota (8. 6.) má podľa meteorologických modelov SHMÚ priniesť návrat veľkej oblačnosti a aj dážď. Očakávať môžeme maximálnu dennú teplotu vzduchu do 25 °C.

Nedeľa (9. 6.) má podľa predbežnej predpovede zakončiť prvý júnový týždeň v znamení prevažne zväčšenej oblačnosti s možnosťou výskytu prehánok. V priebehu dňa sa má otepliť až na 26 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.