Počas uplynulého týždňa sa ešte jar prejavila premenlivejším charakterom počasie, v nasledujúcich dňoch sa už ale čoraz viac začne o slovo hlásiť blížiace sa leto.

Pondelok (28.5.) bude prevažne oblačný s najnižšou rannou teplotou okolo 15 a najvyššou popoludňajšou teplotou do 26 stupňov Celzia. Zo zväčšenej oblačnosti nie sú v popoludňajších hodinách vylúčené ani slabšie prehánky či krátke búrky.

Utorok (29.5.) má byť už prevažne jasný a ešte teplejší. Teploty v tieni sa budú už ráno okolo ôsmej hodiny pohybovať na úrovni okolo 18 stupňov Celzia, popoludní to bude v tieni okolo 26 stupňov. V popoludňajších hodinách môže od severozápadu znovu prísť aj krátkodobá zrážková činnosť v podobe búrky či intenzívnejšieho lejaku.

Streda (30.5.) prinesie stále prevažne slnečnú oblohu, aj keď oblakov môže byť nad Banskou Bystricou o niečo viac než v utorok. Teploty vzduchu sa budú naďalej pohybovať na úrovni do 26 stupňov Celzia.

Štvrtok (31.5.) bude polooblačný, neskôr prevažne oblačný a v popoludňajších hodinách by nás nemala prekvapiť slabšia prehánka alebo možnosť krátkej búrky.

Piatok (1.6.) prinesie opäť pomerne vysoké teploty už od ranných hodín, ani v noci by nemali teplomery ukázať vonku menej, než 17 stupňov Celzia. Počas dňa však maximá stúpnu aj ku 25 stupňom Celzia. Napriek prevažne slnečnému charakteru počasia, musíme opäť prechodne počítať so zväčšením oblačnosti, z ktorej môže zapršať vo forme búrky či prehánky.

Sobota (2.6.) má byť už ale naopak prevažne s jasnou oblohou a príjemnými dennými teplotami do 24 stupňov v tieni. Počas noci sa ale ochladí výraznejšie, ako v predošlých dňoch. Teploty môžu klesnúť ku 10 stupňom Celzia.

Nedeľa (3.6.) bude prevažne jasná, teploty vzduchu stúpnu znovu ku hranici 24 stupňov Celzia v tieni, neskôr však môže oblačnosti pribudnúť. Zrážky však predpokladané nie sú.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.