Oproti predošlým dňom sa počas posledného januárového týždňa v Banskej Bystrici a okolí ochladí. Najmä v prvej polovici týždňa budú teploty prevažne pod nulou. Od štvrtka môžeme očakávať sneženie.

Pondelok (25. 1.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej pršať ani snežiť nebude. Severný vietor môže v prvej polovici dňa dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 6 až 8 m/s. Z denných 0 až +2 sa večer ochladí na -4 až -6 stupňov Celzia.

Utorok (26. 1.) prinesie ústup oblačnosti a prevažne jasnú až polojasnú oblohu bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 0 až +2 do nočných -4 až -6 °C.

Streda (27. 1.) bude dňom so spočiatku veľkou, v druhej polovici dňa už minimálnou oblačnosťou. Pršať ani snežiť by počas tohto dňa podľa meteorologických modulov nemalo. Teplota vzduchu z denných 0 až +2 večer klesne na -5 až -7 stupňov Celzia.

Štvrtok (28. 1.) sa bude niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy. Očakávať môžeme už aj sneženie, a to najmä v druhej polovici dňa. Z denných 0 až +2 sa večer ochladí na -3 až -5 °C.

Piatok (29. 1.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť počas celého dňa. Snežiť by malo najvýdatnejšie vo večerných až nočných hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 0 až -4 stupňov Celzia.

Sobota (30. 1.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou. Z nej by malo snežiť počas celého dňa, najviac v popoludňajších hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +2 do večerných -2 °C.

Nedeľa (31. 1.) zakončí mesiac január v znamení zamračenej oblohy, z ktorej by malo snežiť v prvej polovici dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 0 až -4 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.